Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mazurek studzi zapędy Rabieja. "Ochrona rodziny jest najważniejsza. Przypominam art. 18 Konstytucji"

am 12:52 15 marca 2019
Telewizja Republika
Paweł Rabiej w rozmowie z ,,DGP'' obnażył swoje prawdziwe zamiary, jeżeli chodzi o promocje LGBT w Polsce. Wiceprezydent Warszawy zapowiedział, że jego celem jest adopcja dzieci przez pary homoseksualne. Beata Mazurek szubko ostudziła zapędy wiceprezydenta.

–  Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją - Najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci - zapowiedział w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Paweł Rabiej.

– W sytuacji, w której trudno ludziom być ze sobą, nie chcą budować relacji opartej na zaufaniu. Tworzenie takich małżeństw sprzyja stabilizacji społecznej - dodał.  Wskazuje, że "w wielu krajach adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest dozwolona i nie spowodowała trzęsienia ziemi". 

Wypowiedź polityka spotkała się ze sprzeciwem obozu rządzącego. "Wypowiedzi polityków Koalicji Europejskiej o adopcji dzieci przez pary homoseksualne szokują. To jest granica, której do tej pory nie przekraczano. Dla nas ochrona rodziny jest najważniejsza. Przypominam art. 18 Konstytucji" – napisała na Twitterze Beata Mazurek.

Jako uzasadnienie swojej tezy, przywołała art. 18. Konstytucji RP: "Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej".

 

 

Źródło: DGP, twitter.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze