Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Matury i egzamin ósmoklasisty w dobie pandemii. CKE podała wytyczne

jm 13:25 19 kwietnia 2021
Wytyczne opracowali CKE, Ministerstwo Edukacji i Nauki i Generalny Inspektorat SanitarnyFot. pixabay/tjevans
Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła najważniejsze wytyczne dotyczące przeprowadzenia egzaminów dojrzałości i ósmoklasisty. Egzaminy maturalne rozpoczną się w tym roku 4 maja, a egzaminy ósmoklasisty - 25 maja.

Poza zdającymi, nauczycielami i niezbędnymi pracownikami, do budynku szkoły będą mogli wejść tylko rodzice uczniów, którzy mają trudności w poruszaniu się.

Tak, aby nie dotykać klamek, drzwi wejściowe do szkoły oraz drzwi do sal mają być otwarte. Sale powinny być wietrzone co godzinę.

Dla uczniów, którzy nie mogą nosić maseczek, mają zostać przygotowane dodatkowe sale, w których będzie można zachować co najmniej dwa metry odstępu.

Zalecono, aby na egzaminie każdy zdający korzystał z własnych przyborów piśmiennych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd. Jeżeli szkoła zdecyduje o zapewnieniu np. przyborów piśmiennych albo kalkulatorów rezerwowych dla zdających - konieczna jest ich dezynfekcja

Wytyczne dla placówki i dyrektora

Dyrektorzy szkół muszą stworzyć listy rezerwowe członków komisji egzaminacyjnych na wypadek zakażania koronawirusem. Zaszczepieni i ozdrowieńcy będą mogli przyjść na egzamin, nawet jeżeli w ich domu jest osoba objęta izolacją lub kwarantanną. W placówce nie mogą odbywać się inne zajęcia. Uczniowie musza przynieść własną wodę i jedzenie.

Zalecono, aby szkoły były wyposażone w płyny do dezynfekcji. Szczególnie w miejscu, w którym uczniowie przystępujący do dwóch egzaminów w danym dniu będą mogli zjeść przyniesione posiłki lub po prostu poczekać na drugi test po zakończeniu pierwszego.

Jeśli pozwoli na to pogoda, przestrzeń boiska szkolnego, może zostać zaaranżowana jako miejsce, w którym zdający będą mogli zjeść posiłki i przygotować się do kolejnych egzaminów.

Ławki w sali należy ustawić w tak, aby między uczniami zachowany był co najmniej półtorametrowy odstęp w każdym kierunku.

Źródło: cke.gov, pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze