Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Masakra w supermarkecie w Teksasie. 21-latek otworzył ogień do klientów. Wiele ofiar

PR 8:44 4 sierpnia 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
20 osób zabitych i 26 rannych. To tragiczny bilans strzelaniny, do której doszło w centrum handlowym w El Paso w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. Sprawca został zatrzymany.


Do strzelaniny doszło o godz. 10.35 czasu lokalnego w supermarkecie Walmart w El Paso - mieście leżącym przy granicy z Meksykiem.

Uzbrojony w karabin półautomatyczny sprawca zaczął strzelać do ludzi na parkingu przed supermarketem Walmart, a następnie wszedł do zatłoczonego sklepu. Ludzie chowali się za półkami sklepowymi, kładli na ziemię lub uciekali.

Na miejsce skierowano duże siły policji i oddziały specjalne. Początkowo mówiono o kilku napastnikach. Później policja poinformowała, że zatrzymano 21-letniego mężczyznę i że był on jedynym sprawcą.

Jeden z najtragiczniejszych dni w historii Teksasu.

 

 

Sprawcą strzelaniny jest 21-letni Patrick Crusius, który oddał się w ręce policji. Przybył on do zamieszkanego przez liczną społeczność latynoską El Paso z okolic Dallas w Teksasie.

Prezydent Donald Trump niedługo po zdarzeniu napisał w swoim tweecie, że docierają do niego złe wiadomości w sprawie strzelaniny w El Paso - o tym, iż wiele osób nie żyje. Zaznaczył, że w tej sprawie współpracuje z władzami lokalnymi i na poziomie federalnym. - Niech Bóg będzie z wami - dodał.

 

 

Centrum handlowe, w którym padły strzały, znajduje się przy autostradzie międzystanowej, we wschodniej części miasta. El Paso położone jest na zachodzie stanu Teksas, przy granicy z Meksykiem.

 

 

 

Czytaj także:

W Meksyku ginie najwięcej dziennikarzy na świecie. Trzech zamordowano w ciągu ostatniego tygodnia

Źródło: IAR, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze