Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Marszałek Senatu deklaruje rozmowę z prezydentem Zełenskim o sprawie ekshumacji. "W niedługim czasie dojdzie do zgody"

am 20:48 17 sierpnia 2019
Twitter/@PLinLutsk
Będę rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim o sprawie ekshumacji; myślę, że w niedługim czasie dojdzie do zgody i rozpoczęcia prac ekshumacyjnych, bo musimy znaleźć wszystkie groby: legionistów, z 1920 r., groby z 1939 r. i z rzezi wołyńskiej, z 1943 r. - powiedział w sobotę marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Polityk w sobotę brał udział w pogrzebie młodego ukraińskiego żołnierza, który zginął w Ługańsku. Marszałek Senatu złożył kwiaty na grobie zmarłego.

"Dowiedziałem się dzisiaj, że w sąsiedniej wiosce, Wołczecku, odbywa się pogrzeb młodego, dwudziestoletniego żołnierza-ochotnika, który zginął w Donbasie. Dołączyłem się do żegnających i oddałem mu hołd, razem z ambasadorem Bartoszem Cichockim" – powiedział Karczewski.

Jak zaznaczył, jego obecność "była po to, by oddać cześć poległemu żołnierzowi, złożyć kondolencje rodzinie, ale też by pokazać Europie i światu, że tu giną młodzi ludzie, że tu toczy się wojna, która powinna być jak najszybciej zakończona".

Marszałek Senatu podkreślił, że podczas sobotnich rozmów z władzami lokalnymi poruszono temat konfliktu z Rosją. "Mówiłem o tym, że pamiętamy o tej sprawie i że Polsce zależy na tym, by Ukraina skróciła drogę do członkostwa w UE i NATO, i że będziemy dla nich orędownikiem na tej drodze".

"Sam niebawem spotkam się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Ja będę mówił o Kostiuchnówce, o tym, że dialog prowadzony przez harcerzy musi trwać, ale również powinien trwać dialog polityczny, który prowadzi do dobrych efektów" – powiedział Karczewski.

"Widzę jaka wielka jest potrzeba, wielkie oczekiwanie z naszej strony, a i władze lokalne nie maja nic przeciwko temu, myślę więc, że w niedługim czasie dojdzie do zgody i do rozpoczęcia prac ekshumacyjnych, bo musimy znaleźć wszystkie groby – legionistów, z 1920 r., groby z 1939 r. i z rzezi wołyńskiej, z 1943 r." - oznajmił.

 

 

 

 

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze