Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Marszałek Sejmu przekazał Węgrom przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej

ds 16:48 29 czerwca 2017
WIKIPEDIA/DOMENA PUBLICZNA
– Nasza współpraca wyraża się w przesłaniu, które od wielu, wielu wieków powtarzamy: zjednoczeni w różnorodności – mówił marszałek Kuchciński na uroczystości w Zamku Królewskim w Krakowie. Węgry symbolicznie otrzymały dziś prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej.

Zdaniem marszałka Sejmu, cały czas rośnie znaczenie krajów Europy Środkowej na naszym kontynencie.

– Naszą wizją wspólnej, zjednoczonej Europy, Unii Europejskiej, jest Europa solidarnych państw, Europa ojczyzn – przekonywał Kuchciński dodając, że fundamentem Europy są równe, wolne i suwerenne narody.

Podczas uroczystości nie zabrakło również podsumowania polskiej prezydencji w V4. Jak mówił Kuchciński, "były to czasy bardzo intensywnej współpracy, ale również czasy otwarcia na nowe obszary współpracy".

– Omawialiśmy wiele spraw związanych ze wzmocnieniem współpracy parlamentów czterech państw, a także sprawy, którymi zajmuje się Unia Europejska i które z naszej perspektywy są najważniejszymi problemami Unii. We wszystkich przedsięwzięciach zawsze mogliśmy liczyć na węgierskich przyjació; – zaznaczył na koniec.

1 lipca 2016 r. Polska po raz piąty objęła prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej - regionalnym forum współpracy Polski z Czechami, Słowacją i Węgrami. Roczny okres przewodniczenia Polski w V4 Polski zakończy się z końcem czerwca.

Źródło: Interia.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze