Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Marszałek Kuchciński składa rezygnację

12:37 8 sierpnia 2019
Telewizja Republika
- Informuję, że w dniu jutrzejszym zamierzam złożyć rezygnacje z funkcji marszałka Sejmu - oznajmił przed konferencją prezesa Kaczyńskiego, Marek Kuchciński.

 - Informuję, że w dniu jutrzejszym zamierzam złożyć rezygnację z funkcji marszałka Sejmu, którą powierzono mi 12 listopada 2015 r. Chciałbym przy tym wyraźnie powiedzieć, że podczas mojej działalności nie złamałem prawa - oświadczył Kuchciński.

- Lczba lotów wywołująca kontrowersje była podyktowana dużą liczbą spotkań z mieszkańcami, często małych miejscowości, jakie odbywałem podczas swojej pracy - mówił.

 -Ponieważ jednak opinia publiczna negatywnie ocenia moje postępowanie uznałem, że nie będę mógł dłużej pełnić tej funkcji - oznajmił Kuchciński.

PO przekazaniu informacji przez Marka Kuchcińskiego o swojej rezygnacji, głos zabrał Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS podkreślił, że Marek Kuchciński swoim działaniem prawa nie złamał. Przekazał jednak, że decyzja marszałka jest dowodem postawy związanej z hasłem PiS "by służyć Polakom i Polsce".

 

Jarosław Kaczyński zapowiedział także, że w krótkim czasie zostanie złożony projekt ustawy, który ureguluje w sposób rygorystyczny, kto i w jakich okolicznościach może latać samolotami rządowymi.

Jednocześnie prezes PiS zaapelował o równe traktowanie polityków i w jednakowy sposób podejść do sprawy lotów rządowymi samolotami polityków poprzednich ekip.

-  Donald Tusk jako premier odbył 281 lotów do Gdańska; odbył też szereg podróży do krajów atrakcyjnych turystycznie i jeździł tam z żoną - przypomniał Kaczyński.

 

 

 

Źródło:

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze