Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Marszałek Karczewski: to nie jest rozdawnictwo, to bardzo ważne projekty społeczne

PR 9:29 9 września 2019
Telewizja Republika
Marszałek Sejmu Stanisław Karczewski gościł dziś w radiowej Trójce. - To sprawiedliwe dzielenie się dobrami, które wypracowuje cały naród - mówił o nowych propozycjach PiS marszałek.

Na sobotniej konwencji programowej PiS w Lublinie, lider Zjednoczonej Prawicy przedstawił Hattrich Kaczyńskiego czyli podstawę nowego programu wyborczego PiS w który mieści się podniesienie płacy minialnej, podniesienie emerytur oraz wyrówanie dopład bezpośrednich dla rolników do poziomu UE.

Propozycje PiS krytykowała opozycja.

 - Za to wszystko będą musieli płacić przedsiębiorcy. To jest niemożliwe, nierealne i absurdalne - powiedział Schetyna w sobotę na konferencji prasowej w Legnicy.


W ocenie Stanisława Karczewskiego, propozycje PiS to "sprawiedliwe dzielenie się dobrami, które wypracowuje cały naród".

- To nie jest rozdawnictwo, to bardzo ważne projekty społeczne - powiedział.

- Polacy zasługują na wyższe pensje, to będzie nasz cel: rozwój i podniesienie dochodów Polaków - dodał marszałek Senatu.

- Bardzo szybko po wejściu do Unii Europejskiej wzrosły ceny, przy niewielkim wzroście pensji Polaków. Polacy chcą żyć w Polsce dostatniej, ale nie tylko wokół siebie, ale także w swoich domach - podkreślił marszałek Senatu.

Marszałek Senatu zauważył, że polska gospodarka nie może rozwijać się kosztem taniej pracy i taniej siły roboczej.

- Chcemy dokonać zmiany w mentalności. Utarło się, że pracownicy nie muszą dużo zarabiać i to będziemy zmieniali - mówił polityk.

W ubiegłym tygodniu lider PO Grzegorz Schetyna poinformował, że kandydatką Koalicji Obywatelskiej na przyszłego premiera będzie wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Stanisław Karczewski powiedział, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest osobą z którą można prowadzić dialog i bardzo ją ceni. 

- Natomiast rządzi w dalszym ciągu Grzegorz Schetyna, taką prawdziwą twarzą Koalicji Obywatelskiej jest Grzegorz Schetyna - ocenił marszałek Senatu.

- To on rządzi tą koalicją i on odpowiada za koalicję - podkreślił Karczewski.

 

 

 

 Czytaj także:

Dwie "trzynastki" dla emerytów, płaca minimalna w 2023 w wysokości 4 tys. zł i...

Źródło: Trójka Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze