Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Marszałek Karczewski potwierdza: Rząd planuje na stałe wprowadzić trzynastą emeryturę

PR 12:40 30 sierpnia 2019
Telewizja Republika
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski potwierdził dzoś w Sejmie, iż rząd przewiduje wprowadzenie trzynastej emerytury na stałe.

 

Karczewski był pytany w piątek na konferencji prasowej w Senacie, czy to, że w projekcie budżetu na 2020 r. nie przewidziano wydatków na trzynastą emeryturę oznacza, że PiS nie przewiduje jej wprowadzenia.

- Przewidujemy wprowadzenie tego rozwiązania na stałe - odpowiedział marszałek Senatu.

- Jest to wielkim sukcesem PiS. I jak wygramy wybory - a mam przekonanie, że wygramy, chcę bardzo żebyśmy wygrali wybory - będziemy realizowali budżet i zrealizujemy ten budżet. Budżet zerowy, czyli budżet zrównoważony. Pierwszy od 30 lat budżet zrównoważony bez długu, bez zadłużenia naszych dzieci i naszych wnuków - podkreślił Karczewski.

Dodatkowe świadczenie pieniężne (tzw. jarkowe) trafiło w tym roku do ponad 9,8 mln osób, w tym ok. 6,96 mln emerytów i 2,62 mln rencistów. Trzynastą emeryturę otrzymały także osoby pobierające rodzicielskie świadczenie uzupełniające, czyli tzw. matczyną emeryturę (jeśli 30 kwietnia miały już przyznane prawo do tego świadczenia).

 

Czytaj także:

PiS wciąż zmienia Polskę na lepsze! Mateusz Morawiecki: ten projekt ma na celu przyspieszenie budowy klasy średniej w Polsce

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze