Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Marsz Jedności w Mińsku. Reżim wysyła wozy opancerzone, Białorusini nie poddają się

JJ 15:02 6 września 2020
Marsz Jedności w MińskuYoutube/ BIEŁSAT PO POLSKU
Ulicami Mińska przechodzi dziś Marsz Jedności. Na kolejnym proteście przeciwko rządom Aleksandra Łukaszenki zbierają się tłumy Białorusinów. „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” to hasło Marszu Jedności – informuje TV Biełsat.

Białoruski reżim przestrzegał przed organizacją kolejnych zgromadzeń. Władze skierowały do centrum stolicy m.in. wozy opancerzone. Są już także pierwsze zatrzymania. Wiele placów i obiektów w sercu Mińska otoczył OMON. Niektóre z nich ogrodzono drutem kolczastym.

Mimo to milicja nie jest w stanie zapanować nad protestami, na których dominują kobiety.

 

Do centrum z obrzeży miasta wjechał rano sprzęt milicyjny i wojskowy, w tym ciężarówki, samochody do rozpędzania demonstracji i polewaczki, a także samochody opancerzone. Pojazdy znajdują się m.in. w pobliżu Pałacu Niepodległości, gdzie mieści się siedziba prezydenta.

Jak wynika z relacji w mediach społecznościowych i niezależnych mediach na Białorusi, przed planowaną na godzinę 14:00 demonstracją setki ludzi zmierzających do centrum Mińska z różnych części miasta. Jeszcze przed rozpoczęciem marszu informowano o pierwszych zatrzymaniach zbierających się demonstrantów.

Marsz Jedności odbywa się także w Brześciu. 

 

 

 

A już dziś pragniemy zaprosić Państwa na nowy program TV Republika "Wolna Białoruś" - od poniedziałku do piątku o godzinie 17:40. W najbliższy poniedziałek 7 września program poprowadzi red. Adrian Stankowski.

Wolna-Bia-oru-still-00199

Źródło: Bielsat.eu

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze