Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Marian Kowalski: Likwidacja ZUS-u, obniżka podatków i zachęcanie Polaków do inwestowania w Polsce to nasze karty przetargowe

ds 18:49 29 maja 2017
Gościem Marcina Bąka w "Wolnych Głosach Po Południu" był Marian KowalskiTelewizja Republika
– Dobrze, że w Stanach Zjednoczonych rządzi właśnie Donald Trump. Polska powinna zawierać z nim możliwie wiele kontraktów, a nie czekać na reformę Unii Europejskiej i traktować całą wspólnotę jako priorytet – mówił redaktor "Idź pod prąd" na antenie Telewizji Republika.

Gościem Marcina Bąka w "Wolnych Głosach Po Południu" był Marian Kowalski.

MACRON TWOREM ELITY BIUROKRATYCZNEJ

Prezydent Francji Emmanuel Macron przyjął w poniedziałek w Wersalu prezydenta Rosji Władimira Putina. Wśród tematów, które przywódcy mieli omówić podczas swego pierwszego spotkania, były m.in. konflikty w Syrii i na Ukrainie.

– Macron będzie ograny przez Putina, ponieważ prezydentowi Rosji zależy, aby Unia Europejska była wrogo nastawiona do Donalda Trumpa i całych Stanów Zjednoczonych. Przyjaźń pomiędzy Rosją i Francją istnieje i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Na razie jednak wstyd się do tego przyznać, a po ostatnim szczycie jasne jest, że Francja i Niemcy nie będą chciały grać z Donaldem Trumpem więc Putin to ich jedyna i ostatnia opcja. Mowa oczywiście o wpływach politycznych wielkiego mocarstwa – mówił Marian Kowalski

Były kandydat na urząd prezydenta RP powiedział, że "Ameryka dziś nie może liczyć na lojalność Francji czy Niemiec". – To dobrze dla Polski, bo nasze akcje idą w górę i powinniśmy mieć pozycję "co najmniej Korei Południowej w tej części świata, jeśli nie Izraela – dodał.

– Dobrze, że w Stanach Zjednoczonych rządzi właśnie Donald Trump. Polska powinna zawierać z nim możliwie wiele kontraktów, a nie czekać na reformę Unii Europejskiej i traktować całą wspólnotę jako priorytet – mówił Kowalski.

KARTA PRZETARGOWA POLAKÓW

– Polska wykłada na bezpieczeństwo wymagane kwoty i płaci zgodnie z obietnicą. Niewiele państw to robi. Po drugie mamy terytorium, które było sporem podczas obydwóch wojen światowych. Jesteśmy pomiędzy Europą i Rosją, a to dobra pozycja strategiczna, a przede wszystkim taka, z którą warto współpracować – mówił Marian Kowalski.

Jak dodał gość Marcina Bąka, "jestem bardzo zadowlony z planów rządu, w myśl których chcemy udrożnić szlaki wodne. One są tanie w całej usłudze wymiany międzynarodowej. Podoba mi się również projekt "Via Carpatia", ale musimy wreszcie zapalić zielone światło polskim przedsiębiorcom".

– Likwidacja ZUS-u; obniżka podaktów, które paralizują firmy; zachęcanie Polaków i obcokrajowców do inwestowania w naszym kraju. Nie próbujmy robić gigantycznych projektów, które nam nie dadzą władzy nad tymi rzeczami, tylko zróbmy grunt pod Polskich przedsiębiorców, którzy na prawdę mają sporo do powiedzenia – komentoewał.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze