Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Maria Koc: zwycięzcą tych wyborów jest Andrzej Duda

A.N. 9:37 13 lipca 2020
TV Republika
Gośćmi Ilony Januszewskiej w pooranym paśmie Telewizji Republika byli i Maria Koc (PiS) oraz Piotr Kusznieruk (Lewica)

W poniedziałek rano PKW podało cząstkowe nieoficjalne wyniki wyborów z 99,97 procent komisji obwodowych. Dane z godziny 7.58 wskazują, że Andrzej Duda uzyskał 51,21 proc. głosów, a jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski 48,79 procent.

Senator Maria Koc wskazywała, że ta przewaga Andrzeja Dudy jest stabilna.

– To była noc pełna emocji, bo o godzinie 21, kiedy poznaliśmy wyniki exit pool wskazywały, że przewaga jest niewielka i każdy z nas miał świadomość, że różne rzeczy mogą się jeszcze wydarzyć, że zaczną spływać wyniki z wielkich miast czy zagranicy i one mogą zmienić te pierwsze prognozy. Okazało się, że rzeczywiście zmieniły je, ale na korzyść Andrzeja Dudy i ta przewaga pana prezydenta jest znacząca. – zaznaczyła senator.

To piękny sukces prezydenta Andrzeja Dudy, sukces, na który w pełni zasłużył po 5 latach dobrej prezydentury i ciężkiej kampanii – dodała.

Niespodzianek w oficjalnym wyniku wyborów nie przewiduje także Piotr Kusznieruk.  

– Przewaga jest już na tyle pewna, że nie ma co liczyć na jakąś zmianę trendów. Jeszcze wczoraj wieczorem przy tych małych różnicach można się było nad tym zastanawiać. Po konferencji PKW, która odbyła się przed chwilą wiemy, że wyniki te tak daleko o siebie odbiegają, że w tej sprawie raczej nic się nie zmieni i czekamy wyłącznie na ostatecznywynik.– stwierdził poseł.

Wiarygodność i skuteczność

Maria Koc zapytana czym Andrzej Duda zjednał sobie zaufanie wśród wyborców senator odpowiedziała:

Wiarygodnością i skutecznością w działaniu. (…) W momencie, kiedy już nie emocje, ale twarde myślenie, kalkulacja polityczna zaczyna odgrywać rolę, kiedy człowiek zaczyna się zastanawiać na d tym co rzeczywiście wydarzyło się w Polsce w ciągu ostatnich pięciu lat, jak wygląda współpraca między prezydentem a rządem (…) to myślę, że dla ludzi, którzy myślą o przyszłości w racjonalny sposób, ten wybór był oczywisty. 

Według niej to właśnie polityka Andrzeja Dudy i rządu Zjednoczonej Prawicy przyczyniła się do wysokiego zaufania społecznego dla Prawa i Sprawiedliwości.

Wszelkie wskaźniki pokazują na to ze Polska w ostatnich latach rozwijała się szybko i dynamicznie, odnotowaliśmy wysoki rozwój gospodarczy, zrealizowaliśmy wiele programów społecznych.  – powiedziała senator.

 

 

 

 

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze