Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Margot niecenzuralnie do Trzaskowskiego na Twitterze. W tle orzeczenie TK

ASy 8:31 25 października 2020
Protesty zaczęły się po orzeczeniu TKTwitter/Cheap Ramen
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski brał udział w protestach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego stwierdzającemu niezgodność dopuszczalności aborcji eugenicznej z ustawą zasadniczą.

"Trzaskowski, ty też masz wypier****ć. Ten protest jest spowodowany tym, że przez lata waszych neoliberalnych rządów broniliście zastanego „kompromisu” aborcyjnego. Prawa Kobiet to nie jest wasza kampania reklamowa ch**e" – napisano na profilu „Stop bzdurom” na Twitterze. Jej założycielem jest aktywista LGBT Michał Sz. ps. „Margot”.


Nie ma zgody na to piekło, które PiS szykuje kobietom. Niestety ta władza zachowuje się w sposób niewiarygodnie cyniczny, w środku epidemii prowokuje nas do tego, by protestować – mówił prezydent stolicy na nagraniu opublikowanym na swoim koncie na Facebooku.

Podkreślił, że jest na proteście jako prezydent Warszawy, sprawdza, czy wszystko przebiega w bezpieczny sposób i apeluje do zgromadzonych, żeby zachowywać się zgodnie ze wszystkimi środkami ostrożności. Nie ustosunkował się do obowiązującego zakazu zgromadzeń powyżej pięciu osób.  

– Widziałem tłumy wkurzonych, zdeterminowanych ludzi – dodał Trzaskowski twierdząc, że „solidaryzuje się ze wszystkimi Polkami”.

Protesty trwają od czasu orzeczenia, jaki przedstawił Trybunał Konstytucyjny na temat aborcji eugenicznej. Wywołało to falę demonstracji w całej Polsce.

Źródło: tvp.info, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze