Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Marek Zagórski: są głosy, że to początek końca PO. A może był on już wcześniej...

PR 8:12 6 listopada 2019
Telewizja Republika
Gościem poranka w Telewizji Republika był minister cyfryzacji Marek Zagórski, który skomentował bierzące polityczne wydarzenia oraz przekazał, na czym skupiają się obecnie działania jego resortu.

Minister Zagórski na początku rozmowy odniósł się do wczorajszego oświadczenia Donalda Tuska o nie startowaniu w wyborach prezydenckich.

- Wiedziałem, że Tusk nie będzie kandydował. Od lat widać, nie bierze udziału w projektach w których nie ma szans. Była taka niby wiara zwycięzcę na białym koniu, który wyzwoli spod reżimu PiS. Myślę jednak że ta wiara i nadziej nie była podzielona przez całą opozycję a tylko przez część frakcji. Są glosy, że to początek końca PO. Może był on już wcześniej – mówił Zagórski.

Minister wyraził także przekonania, że opozycja nie zdoła wystawić jednego wspólnego kandydata w wyborach prezydenckich.

- Będzie 3-4 kandydatów, krażda z partii opozycyjnych wystawi swojego. Wynik będzie ciekawy. Wcale nie koniecznie najlepszy wynik musi otrzymać kandydat PO. Mozę być różnie. To problem opozycji, ona się zajmuje się sama sobą. Takiego problemu nie ma obóz Zjednoczonej Prawicy, naszym kandydatem jest Andrzej Duda - oznajmił.

- Patrząc na rozpaczliwe próby poszukiwania kandydata, możemy spokojnie pokazywać, że my zajmujemy się sprawami polaków a nie układankami wewnątrz obozu opozycji - dodał.

Odnosząc się do wskazania kandydatów do TK przez PiS i ostrej krytyki ze strony opozycji, minister przekazał, że jego zdanie opozycja, będzie krytykować każdy ruch obozu Zjednoczonej Prawicy próbując wmówić wyborcom, że dane posunięcie osłabia prezydent Dudę. Podkreślił także, że kandydaci PiS mają odpowiednie kwalifikacje do stanowiska.

- To próba wmawiania, że jest to coś szkodliwego. Że zaszkodzi to prezydentowi Dudzie – mówił minister.

Gość Telewizji Republika mówił także o działaniach Ministerstwa Cyfryzacji, wskazując że trwają prace nad prawem jazdy w smartfonie oraz siecią 5G w Polsce, która umożliwi przyspieszenie transmisji danych i ustabilizuje sygnał.

- Siec 5G to nowy sposób i standard transmisji danych. Szybkość i stabilność. Jak ktoś ma światłowód – on daje szybkość i stabilność. Sygnał mobilny do tej pory był wrażliwy nawet na warunki pogodowe. W przypadku 5G ten sygnał będzie stabilny. To otwiera nowe możliwości z wiązane z takimi dziedzinami jak telemedycyna czy teleopieka – mówił Zagórski.

 

Czytaj także:

GPC: Lekcje w szkole, w domu, a może w lesie?

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONFEDERACJA WPISAŁA SIĘ JAKO POŻYTECZNI IDIOCI W NARRACJĘ PLATFORMY - RAFAŁ ZIEMKIEWICZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze