Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Marek Suski: Wiemy jakie korzenie miał Czarnecki, był TW, potem finansistą, którego firmy są zagrożone upadłością i który szuka jakiegoś ratunku

PR 8:14 14 listopada 2018
Telewizja Republika
Gościem programu „Prosto w oczy” w Telewizji Republika był szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski. Redaktor Wierzejski rozmawiał z politykiem PiS o marszu „Dla Ciebie Polsko” oraz o aferze związanej z Leszkiem Czarneckim. - Opowieści, które pokazują, że patriotyzm to przeżytek to po prostu ściema - stwierdził Suski.

Red. Wierzejski rozpoczął rozmowę z gościem od stwierdzenia, że jego zdaniem, wszystkim organizatorom i uczestnikom, należą się podziękowania. Marek Suski stwierdził, że wszyscy są wdzięczni za to, jak Polacy uczcili to święto.

- To pokazuje, że Polacy kochają Polskę, że chcą o nią dbać. Opowieści, które pokazują, że patriotyzm to przeżytek, to po prostu ściema - stwierdził

Suski, odniósł się także do doniesień niektórych mediów, które na podstawie pojedynczych przypadków, próbują dyskredytować cały marsz.

- Jedna flaga UE została spalona i chcą podciągnąć to pod marsz 300 tys. faszystów. Ten znak nie jest chroniony, nie widzę w tym przestępstwa. To czyn pokazujący sympatię czy antypatię do UE – stwierdził.

Szef Gabinetu Premiera stwierdził, że mimo braku czasu na przygotowania, wszystko przebiegło w dobrej amtosferze.

- Nigdy nie ma tak, by nie można było czegoś poprawić. Przebiegło to w dobrej atmosferze. Przygotowania były krótkie. Po zakazie pani prezydent Warszawy było mało czasu by wszystko przygotować. Jak się coś robi bardzo szybko to mogło coś pójść nie tak. Początkowo z narodowcami ciężko było osiągnąć porozumienie. Myślę, że Hanna Gronkiewicz-Waltz się zdziwiła. Ona w jakiś sposób wspomogła ten marsz. Ja rozmawiałem z wieloma ludźmi, mówili że nie pozwolą na to by nie można było świętować. Przyjechały osoby z całej polski i świata – podkreślił.

Redaktor Wierzejski przekazał, ze w internecie krąży wiele relacji bezpośrednich z marszu od ludzi z całego świata, które przeczą doniesieniom z poprzednich lat, że w tym dniu mieliby demonstrować faszyści.

- Mówienie, że faszyzm się odradza w Polsce jest skrajnie krzywdzące. U nas on nie może się odradzać bo go nie było. Takie rzeczy mówią ludzie z krajów, które pociągami transportowały ludzi do obozów. To był marsz pod biało-czerwonymi flagami, z dziećmi. Nie było tylko z totalnej opozycji ludzi. Była grupka, która krzyczała „konstytucja”. Nikt im nie zabraniał krzyczeć. Mamy kraj w którym można głosić wszystkie poglądy, od mądrych po głupie – podkreślił Suski.

W dalszej części rozmowy, Marek Suski odniósł się do głośniej sprawy Marka Chrzanowskiego, byłego już szefa KNF i Leszka Czarneckiego, prezesa banku.

Suski stwierdził, że sposób w jaki mężczyźni mieli się spotkać, był niezręczny a decyzja o odwołaniu szefa KNF, słuszna.

- Słuszne było złożenie rezygnacji przez przewodniczącego KNF-u. Dobra decyzja premiera by wszcząć śledztwo i sprawdzić sprawę. Szef KNF powinien być czysty jak łza. Wiemy jakie korzenie miał Czarnecki, był TW, potem finansistą, którego firmy są zagrożone upadłością i który szuka jakiegoś ratunku. Może nagranie miało służyć jakimś naciskom. W sprawie, nie dostarczono taśm tylko stenogram, a były przypadki, że stenogramy się różniły od nagrań więc trzeba będzie zweryfikować. To jest naciągane przez pana który ma kłopoty z prawem. KNF złożył też zawiadomienie do prokuratury w sprawie GetBack – przypomniał goś.

- Procedura jest taka, że jak firma ma być wpisana na listę ostrzegawczą KNF to jest informowana. Pan Czarnecki podejrzewam, że został poinformowany, że ostrzeżenie przed firmą znajdzie się na liście KNF. Widać, to moje domysły, że jest prowadzona tu jakaś gra. To oczywiście nie rozgrzesza prezesa KNF – stwierdził.

Gość Telewizji Republika powiedział także, jak ta sprawa może się dalej potoczyć jeśli chodzi o prezesa banku.

- Jak to się skończy dla Czarneckiego, on tym zarządzał, może utrata wielkich pieniędzy. Może też postawienie przez sąd zarzutów. Prokuratura to bada. To jest człowiek, który jest zagrożony odpowiedzialnością karną a tacy ludzie wykonują w Polsce różne dziwne ruchy – powiedział na zakończenie Marek Suski.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze