Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Manipulacja posła PO. Tonący brzydko się chwyta…

PR 9:46 16 sierpnia 2019
Twitter/Telewizja Republika
Poseł Platformy Obywatelskiej zamieścił wczoraj na Twitterze zdjęcie ze sceny składania wieńców, na którym pierwszy wieniec składa Jarosław Kaczyński, a kolejny - prezydent Andrzej Duda. Parlamentarzysta fotografię okrasił podpisem "Polska w 2019 roku na jednym zdjęciu" i dodał hasztag #upadek. Dziennikarze i internauci szybko odkryli, że zdjęcie pochodzi z 2018 r. i taka właśnie precedencja składania wieńców była w tej sytuacji uzasadniona.

 

Poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk zamieściuł wczoraj na Twitterze zdjęcie przedstawiające ceremonię składania wieńców. Na zamieszczonej ilustracji pierwszy wieniec składa prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, zaś kolejny - prezydent Andrzej Duda.

Tomczyk opisał zdjęcie słowami "Polska w 2019 roku na jednym zdjęciu" dodając hasztag #upadek, oraz oznaczając w tweecie prezydenta Andrzeja Dudę. 

Internauci szybko wychwycili, że tweet Tomczyka to manipulacja. Wpis zamieszczono w święto Wojska Polskiego, więc sugeruje, że prezentowana ceremonia odbyła się w 15 sierpnia 2019 roku.

Fotografia pochodzi jednak bowiem z 9 kwietnia 2018 r., ilustruje w rzeczywistości składanie wieńców podczas ceremonii odsłonięcia w gmachu Sejmu RP tablicy poświęconej śp. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Taka precedencja składania wieńców była zatem w pełni uzasadniona - prezes PiS, jako brat tragicznie zmarłego prezydenta, miał powinien w takiej sytuacji składać wieniec przed prezydentem.

Na wpis Szczerby odpowiedział także fotograf prezydenta Andrzeja Dudy, Jakub Szymczuk.

 

 

 Czytaj także:

Ziemkiewicz: jak patrzę na wypięte 4 litery - LGBT, to widzę starych komuchów

Źródło: Telewizja Republika, Twitter

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC. 204) - TOMASZ DUKLANOWSKI ZDRADZA KULISY GRODZKIGATE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze