Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Manifestacja w obronie Michała Sz. i "osób queerowych" na Pl. Defilad w Warszawie

JJ 19:38 8 sierpnia 2020
Manifestacja środowisk LGBT w WarszawieFot. Adam Zawadzki, portal telewizjarepublika.pl
Portal telewizjarepublika.pl dotarł na miejsce manifestacji przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Demonstracja związana jest z zatrzymaniem Michała Sz. ps. Margot. – W odpowiedzi na coraz szybciej przybierającą na sile nagonkę na osoby LGBTQIAP+ oraz ostatnie zatrzymania aktywistek, spotykamy się w sobotę, by wspólnie zaprotestować przeciw przemocy i systemowej queerfobii oraz okazać solidarność ze Stop Bzdurom i wszystkimi osobami queerowymi w Polsce – piszą na Facebooku organizatorzy dzisiejszej manifestacji przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Portal telewizjarepublika.pl dotarł na miejsce, niestety, Facebook ocenzurował nasz film.

– W odpowiedzi na coraz szybciej przybierającą na sile nagonkę na osoby LGBTQIAP+ oraz ostatnie zatrzymania aktywistek, spotykamy się w sobotę, by wspólnie zaprotestować przeciw przemocy i systemowej queerfobii oraz okazać solidarność ze Stop Bzdurom i wszystkimi osobami queerowymi w Polsce – piszą na Facebooku organizatorzy dzisiejszej manifestacji przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. 

Na naszym profilu na Facebooku mogą Państwo obejrzeć transmisję z wydarzenia

W demonstracji bierze udział m.in. europosłanka Sylwia Spurek. Protest organizowany jest m.in. przez Koalicję Antyfaszystowską oraz Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza.

– Nie godzimy się na odmawianie człowieczeństwa, na napędzanie spirali nienawiści, na szczucie i zastraszanie – wskazują organizatorzy na facebookowej stronie wydarzenia.

 

Nie obyło się także bez „małej” manipulacji w sprawie rzekomych „stref wolnych od LGBT” oraz słów prezydenta Andrzeja Dudy czy niektórych polityków PiS o ideologii LGBT.

– Podczas gdy Polska w rankingu ILGA Europe zajmuje miejsce najbardziej homofobicznego kraju UE, gdy 1/3 kraju ogłasza się „strefami wolnymi od LGBT”, a politycy mówią nam, że nie jesteśmy ludźmi, my trzymamy się razem i każdego dnia walczymy o swoje prawa, o swoje życie i o siebie nawzajem – czytamy na stronie manifestacji „NIGDY NIE BĘDZIESZ SZŁA SAMA! // solidarnie przeciw queerfobii” (pisownia oryginalna).

Jak przekonują twórcy wydarzenia, jego celem jest to, „żeby żadna queerowa osoba nigdy nie szła sama”.

 Demonstracja rozpoczęła się o godzinie 18:30. Kampania Przeciw Homofobii informuje, że na Pl. Defilad w Warszawie zebrały się setki osób.

Źródło: portal telewizjarepublika.pl, Facebook

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze