Manchester uniknął blamażu, do 1/8 Ligi Europejskiej awansowały też Borussia i Sevilla

facebook.com/manchesterunited

W czwartek rozegrane zostały rewanżowe mecze 1/16 Ligi Europejskiej. Manchester United zrehabilitował się po zeszłotygodniowej wpadce w Danii i podobnie jak pozostałe angielskie zespoły awansował do kolejnej fazy. W 1/8 zobaczymy także Borrusię Dortmund Łukasza Piszczka, Sevillę Grzegorza Krychowiaka.

Po tym jak w pierwszym meczu FC Midtjylland sensacyjnie pokonało u siebie Manchester United 2:1, angielski zespół musiał w rewanżu ratować twarz. Mało kto zapewne jednak wierzył, że u siebie „Czerwone Diabły” nie odrobią strat. Tymczasem w 28 minucie meczu kibice na Old Trafford łapali się za głowy, kiedy Pione Sisto wyprowadził gości na prowadzenie. Co prawda chwilę później dzięki samobójczemu trafieniu Bodurowa było już 1:1, jednak w dwumeczu cały czas górą byli Duńczycy. Tego stanu rzeczy nie zmienił także rzut karny, którego nie wykorzystał przed przerwą Juan Mata.

Skołatane serca kibiców United ukoił dopiero debiutant Marcus Rashford, strzelając najpierw w 63, a następnie w 75 minucie dwie bramki, które wyprowadziły Manchester na prowadzenie w całej rywalizacji. Pod koniec spotkania Ander Herrera i Mamphis Depay podwyższyli rozmiary zwycięstwa angielskiego zespołu i tym samym, dzięki wygranej 5:1 w meczu rewanżowym, awans drużyny United stał się faktem.

W 1/8 finału zameldowała się także Borussia Dortmund Łukasza Piszczka, która potwierdziła swoją wyższość nad Porto zwyciężając na wyjeździe 1:0, w całym dwumeczu zaś 3:0. Polak, który strzelił jedną z bramek w pierwszym spotkaniu, tym razem nie pojawił się w składzie ze względu na kontuzję. Uraz wyeliminował z gry także Grzegorza Krychowiaka, jego Sevilla pomimo porażki 0:1 z Molde awansowała dalej dzięki zaliczce trzech bramek z pierwszego starcia. Podobna sztuka nie udała się z kolei Fiorentinie Jakuba Błaszczykowskiego, która przegrała na wyjeździe z Tottenhamem 0:3 i pożegnała się z rywalizacją. Polak wszedł z ławki rezerwowych w 74 minucie nie był jednak w stanie pomóc swojemu zespołowi.

W pozostałych spotkaniach awans wywalczyły: Anderlecht Bruksela, Athletic Bilbao, FC Basel, Braga, Fenerbahce Stambuł, Lazio Rzym, Bayer Leverkusen, Liverpool, Szachtar Donieck, Sparta Praga, Valencia i Villareal. O 13 w Nyonie odbędzie się losowanie par 1/8 finału.

Źródło: uefa.com