Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MAMY WSTRZĄSAJĄCĄ RELACJĘ! Lincz na niestrajkujących nauczycielach: gdy uczniowie pisali egzamin ledwo powstrzymywałam łzy

M.N. 20:50 11 kwietnia 2019
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com
Ogólnopolski strajk w oświacie trwa od poniedziałku i nic nie wskazuje na jego szybkie zakończenie. – Sytuacja w szkole jest koszmarna. Strajkujący wyśmiewają i dokuczają osobom, które do strajku nie dołączyły – mówi nam nasza rozmówczyni, która prosiła o anonimowość w obawie przed jeszcze większym linczem.

W poniedziałek rozpoczął się zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych strajk w szkołach. 

Z redaktorami portalu Telewizji Republika skontaktowała się jedna z nauczycielek, która nie podjęła strajku. Jej relacja jest wstrząsająca. 

– Strajkujący bawią się w najlepsze przebierając się na czarno z uwzględnieniem teatralnych toczków z woalkami. Dzisiaj włączyli również gadżety typu maskotki krów i świń – mówi nam Pani Kasia ze Śląska. 

– Aktualnie w mojej szkole trwają egzaminy gimnazjalne - jest to bardzo duża szkoła, więc również kilka sal i komisji. Wszyscy mamy doświadczenie w egzaminach, jednakże każdy z komisji miał ogromny stres czy wszystko pójdzie dobrze, bo obawialiśmy się zakłócenia egzaminu przez członków ZNP – tłumaczy.  

– Mimo, że mają wyznaczone miejsce, w którym powinni przebywać przychodzą do dzieci w przerwach pomiędzy dwoma częściami egzaminu. Dopytują również uczniów o przebieg egzaminu tak jakby liczyli, że ktoś złamie procedury – dodaje.

– Wczoraj byłam przewodniczącą komisji - spotkałam się z taką nagonką, że gdy uczniowie pisali ledwo powstrzymywałam łzy... Gdzieś między wierszami usłyszałam, że mają niepisane zalecenia, aby piętnować "łamistrajków". Co gorsze są osoby, które dołączyły do strajku wbrew swoim przekonaniom w obawie przed falą nienawiści – mówiła Pani Kasia ze łzami w oczach.

Nikt nie twierdzi, że nauczyciele nie powinni dostać podwyżek. Nikt nie twierdzi, że zawód ten jest wystarczająco doceniany. Cześć nauczycieli w czasie strajku niestety ciężko pracuje na to, by tę grupę zawodową traktować jak niepoważnych awanturników. Za tych, którzy próbują ratować honor tej grupy trzymamy kciuki, jesteśmy z Was dumni i życzymy wytrwałości! JESTEŚMY Z WAMI. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze