Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mamy to! Mocne wsparcie USA dla projektu Trójmorza!

sm 7:53 27 stycznia 2018
fot. Krzysztof Sitikowski/KPRM
Prezydent Andrzej Duda i sekretarz stanu USA Rex Tillerson omówili dwustronną współpracę gospodarczą, wojskową oraz w ramach RB ONZ - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Dodał, że jest "bardzo wyraźne wsparcie administracji amerykańskiej dla projektu Trójmorza".

Szczreski poinformował, że Andrzej Duda i Rex Tillerson podczas spotkania w piątek wieczorem w Warszawie rozmawiali o kwestii modernizacji polskiej armii, w tym o kontraktach w ramach tej modernizacji, a także o współpracy wojskowej, w tym o obecności wojsk amerykańskich "dzisiaj i w najbliższym czasie".

 

Jak zaznaczył minister, Duda i Tillerson rozmawiali też o współpracy gospodarczej, w tym współpracy energetycznej. "Oraz o dwóch wielkich projektach, które możemy wspólnie ze Stanami Zjednoczonymi realizować, to znaczy z jednej strony regionalny projekt, czyli Trójmorze: bardzo wyraźne wsparcie administracji amerykańskiej dla tego projektu, dla tej inicjatywy, zainteresowanie jej rozwojem" - powiedział Szczerski. Jak dodał, prezydent Duda i Tillerson rozmawiali o szczegółach tej inicjatywy.

 

Obaj politycy rozmawiali też o "wspólnym koordynowaniu prac i działań na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ". "Obaj rozmówcy mówili, jak ważne dla realizacji wspólnych wartości, którym hołduje Polska i Stany Zjednoczony, jest działanie razem na forum globalnym, czyli w Radzie Bezpieczeństwa"- zaznaczył Szczerski. 

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze