Mamy srebro! Stoch na II miejscu w Engelbergu

Kamil Stoch

Kamil Stoch stanął na podium konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu (Szwajcaria). Polski skoczek zajął drugie miejsce. Liderem jest Norweg, Halvor Egner Granerud. Na trzecim miejscu uplasował się Słoweniec Anze Lanisek.

Do Graneruda Stoch stracił 2,2 pkt, Lanisek natomiast – 8,7. Kamil Stoch, trzykrotny mistrz olimpijski, na pucharowym podium stanął już po raz 72., natomiast po raz 10. w Engelbergu.

– Uważam, że zrobiłem dzisiaj wszystko, co było w mojej mocy – podkreślił polski skoczek w rozmowie z TVP Sport. Jak dodał: – No i super, jest drugie miejsce!

Nie tylko Stoch znalazł się w czołowej dziesiątce. Na piątym miejscu uplasował się Piotr Żyła, dwie pozycje dalej – Andrzej Stękała, na dziewiątym miejscu znalazł się Dawid Kubacki. Również 25. w klasyfikacji Aleksander Zniszczoł zdobył pucharowe punkty.

Gorzej wypadł za to sklasyfikowany ostatecznie na 34. pozycji Klemens Murańka, który odpadł po pierwszej serii.

Źródło: TVP SPORT