Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mama premiera kończy dziś 90 lat. Wzruszający wpis Mateusza Morawieckiego: Żadne słowa nie mogą oddać...

JJ 21:36 22 maja 2020
Facebook/Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki zamieścił na Facebooku niezwykle wzruszający wpis na temat swojej mamy. Jadwiga Morawiecka kończy dziś 90 lat.

– Dzisiaj 90 urodziny mojej najukochańszej Mamy. To dla wszystkich Jej dzieci i wnuków a także dla wielkiego grona przyjaciół, naprawdę wyjątkowy dzień. Żadne słowa nie mogą oddać tego, co czuje moje serce. Moje najwcześniejsze wspomnienia z dzieciństwa, niczym klisze fotograficzne, zarejestrowały obraz Mamy, zawsze tak zapracowanej, tak troskliwej, pamiętającej o takim bezliku spraw a zarazem budującej niepowtarzalny klimat naszego rodzinnego domu. Pogoda ducha i wiara w człowieka ponad czasem- napisał polityk.

Jak wspomina Morawiecki, życie jego matki w zasadzie nigdy nie było łatwe, stąd niezwykłe jest „to, że potrafiła w nim stworzyć tyle dobra, piękna i nigdy nie tracić nadziei na lepsze jutro”. Premier pokrótce przybliżył historię Jadwigi Morawieckiej.

– W czasie wojny tylekroć ocierała się o śmierć. Tak było w czasie niemieckich bombardowań w 1939 roku, w latach terroru, w czasie którego ginęli Jej bliscy, jak w egzekucjach w Stanisławowie, w ramach których rozstrzelano także Jej ukochaną nauczycielkę. Tę, która wg wspomnień Mamy, od najmłodszych lat zaszczepiała w niej szlachetną miłość do Polski. Później, kiedy poznała Tatę, kiedy wspólnie założyli rodzinę i pojawiły się dzieci, nasze wychowanie, nasz byt, walka o nasz los – spadły przede wszystkim na Jej barki. Nie tylko Ojciec angażował się w działalność niepodległościową. Cichą bohaterką tej walki zawsze była też nasza Mama. Ta, która zarazem dbała o to, żebyśmy mieli co jeść, w co się ubrać. Często sama zagrożona, troszczyła się zawsze o innych- napisał szef rządu. Następnie polityk przeszedł do czasów stanu wojennego i działalności opozycyjnej ojca, zmarłego 30 września 2019 r. Kornela Morawieckiego.

– Tato ukrywał się przez sześć lat a potem został aresztowany i uwięziony – to na Mamie spoczywały ciężary dnia codziennego. Zawsze była dla nas najlepszą, najbardziej wymarzoną Mamą na świecie- podkreśla Morawiecki, dodając, że jego mama także uczestniczyła w walce o wolną Polskę i pomagała solidarnościowemu podziemiu. Jadwidze Morawieckiej nie było z tego powodu łatwo. Była wielokrotnie przesłuchiwana, a w mieszkaniu bezpieka regularnie przeprowadzała rewizje.

– Nie potrafię wyrazić wdzięczności za wszystko, co nam dałaś. W tym radosnym Dniu Twoich Urodzin, życzę Ci, aby zdrowie pozwoliło Ci nadal cieszyć się światem i życiem. I proszę Boga, by dni nie biegły tak szybko- pisze premier.

 

Źródło: Facebook/Mateusz Morawiecki

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze