Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mało brakowało a Sąd wypuściłby mężczyznę, który w okrutny i brutalny sposób zabił własną córkę. Musiał zadziać prokurator

PR 10:23 1 sierpnia 2019
Telewizja Republika
Postanowienie Sądu Okręgowego w Bydgoszczy z 8 lipca 2019r., uchylające stosowanie wobec Mariusza L. środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym i przekazujące Sądowi sprawę do ponownego rozpoznania, zostało zablokowane dzięki zażaleniu Prokuratora Rejonowego Gdańsk-Oliwa - poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Mariusz L. w kwietniu 2015 r. odebrał swoją córkę z przedszkola, a następnie w parku w Gdańsku – Brzeźnie w okrutny i brutalny sposób pozbawił ją życia. W toku toczącego się przeciwko niemu śledztwa podejrzany poddany został obserwacji sądowo – psychiatrycznej.

Biegli psychiatrzy w wydanej opinii stwierdzili, iż czynu tego dopuścił się mając całkowicie zniesioną zdolność rozpoznania jego znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem.

Sąd Okręgowy w Gdańsku, wobec stwierdzonej niepoczytalności sprawcy, 25 maja 2018 r. umorzył postępowanie toczące się przeciwko niemu. Nadto, na wniosek prokuratora, tytułem środka zabezpieczającego orzekł o umieszczeniu go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Wcześniej Mariusz L. był tymczasowo aresztowany.
Okres stosowania środka zabezpieczającego wobec Mariusza L. był kilkakrotnie przedłużany postanowieniami sądów okręgowych, właściwych dla miejsca pobytu osadzonego.

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy postanowieniem z 8 lipca 2019 r. orzekł o uchyleniu środka zapobiegawczego w postaci umieszczenia w zamkniętym oddziale psychiatrycznym i orzekł o zastosowaniu środków zabezpieczających w postaci terapii psychiatrycznej i terapii uzależnień. W dniu wydania postanowienia przez Sąd prokurator złożył wniosek o wstrzymanie wykonania nieprawomocnego postanowienia sądu zapowiadając jego zaskarżenie. Sąd Okręgowy w Bydgoszczy uwzględnił wniosek prokuratora.
W złożonym zażaleniu prokurator zakwestionował ustanie przesłanek stanowiących podstawę do izolacji mężczyzny w zakładzie zamkniętym, wskazując na dalej istniejące ryzyko nawrotu zaburzeń i niebezpiecznych zachowań.
Podzielając stanowisko prokuratora, Sąd Apelacyjny w Gdańsku uchylił zaskarżone postanowienie i przekazał sprawę Sądowi Okręgowemu w Bydgoszczy do ponownego rozpoznania.

 

Czytaj także:

HIT! Oskarżono go o kradzież auta. Na rozprawę przyjechał innym samochodem... również kradzionym!

 

Źródło: pk.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze