Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Maleo Reggae Rockers nie będzie grać z węgierskim zespołem Hungarica?

15:40 5 sierpnia 2020
Wokalista zespołu Hungaricawikipedia.pl
Nacjonalistyczny węgierski zespół Hungarica został zaproszony na obchody stulecia Bitwy Warszawskiej. Maleo Reggae Rockers, Luxtorpeda oraz Kękę zrezygnowali z udziału w evencie.

Zespół Maleo Reggae Rockers oraz Luxtorpeda nie będą występować na kocercie "Wolny Świat" organizowanym przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Koncert jest organizowana w ramach obchodów stulecia Bitwy Warszawskiej. Jest to spowodowane udziałem zespołu Hungarica w projekcie.

Hungarica to węgierski zespół wpisujący się w rock nacjonalistyczny. Zespół jest kojarzony z węgierską skrajnie prawicową partią Jobbik. Wokalista Hungarici został wydalony ze Słowacji w 2008 roku. Sprawa była związana z zamieszkami etnicznymi po meczu w miejscowości Dunajska Streda, w której zostało zranionych ponad 50 osób. Muzycy byli obecni w 2016 roku na Marszu Niepodległości, gdzie wokalista zaintonował „Rotę” po polsku. W swoich tekstach skupiają się na historii Węgier, w tym na kwestii ziem odebranych Węgrom na mocy Pokoju paryskiego.

- Nie zostaliśmy poinformowani przez organizatorów o udziale tego zespołu w koncercie. Nasze zespoły nie zaakceptowały żadnych materiałów promujących koncert, a do dnia dzisiejszego żaden z naszych zespołów nie ma podpisanej umowy. Jest nam przykro, że taka sytuacja ma miejsce przy okazji świętowania tak ważnej rocznicy dla Polski – napisał na facebooku Maleo Reggae Rockers.

Maleo Reggae Rockers i Luxtorpeda o udziale Hungarici w projekcie dowiedziało się dopiera z wydarzenia utworzonego przez organizatorów na facebooku. Plakaty i wydarzenia promujące koncert były udostępniane bez wiedzy i zgody zespołów.

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie wokalistę Maleo Reggae Rockers Dariusza Malejonka, jednak odmówił komentarza odsyłając do oficjalnego oświadczenia Maleo Reggae Rockers na portalu facebook.

Z udziału w koncercie zrezygnował również raper Kękę, ze względu na polityczny charakter zespołu Hungarica. Jak pisze na swoim profilu na facebooku, stracił zaufanie do organizatorów, jako profesjonalistów organizujących eventy.

Zdania internautów są podzielone. Jedni opowiadają się za zespołem Hungarica

- Niepotrzebnie dajecie się wciągnąć w tą lewicową, agresywną narrację przeciwko Hungarice. Zła i całkowicie niepotrzebnie budującą kolejne bariery decyzja 

Inni, wręcz są wdzięczni zespołom za taką decyzję

- Bardzo Wam dziękuję za reakcję! Nagłaśniałem na Waszych profilach sprawę Hungaricy i nie zawiodłem się na Was. Cieszę się z Waszej postawy!

Źródło: facebook, spidersweb.pl, wprost.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze