Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Maląg: spojrzenie na pomoc osobom z niepełnosprawnościami musi być długofalowe i kompleksowe

JD 12:33 3 grudnia 2020
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg (L) i pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Paweł Wdówik (P). PAP/Wojciech Olkuśnik
W 2020 roku przeznaczyliśmy ponad 27 mld zł na działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami - w stosunku do roku 2015 jest to wzrost o ponad 12 mld zł - powiedziała minister rodziny Marlena Maląg podczas konferencji prasowej.

Szefowa MRiPS na konferencji prasowej powiedziała, że wszystkie działania rządu mają służyć temu, by osoby z niepełnosprawnościami mogły w pełni funkcjonować w przestrzeni publicznej.

Dodała, że w 2020 r. na wsparcie osób z niepełnosprawnościami przekazano fundusze w wysokości 27 mld zł.
W porównaniu do 2015 r. jest to wzrost o 12 mld zł.

- Chcemy wspierać osoby niepełnosprawne i ich rodziny kompleksowo i dalekosiężnie - podkreśliła Maląg.

Od 2015 r. podniesiono wysokość renty socjalnej o 460 zł. Zostało wprowadzone także nowe świadczenie - tzw. 500 plus dla osób niesamodzielnych.

- Na to świadczenie w budżecie na rok 2020 mamy zarezerwowane 4,5 mld zł. Od ubiegłego roku skorzystało z niego 650 tys. osób niesamodzielnych - wyjaśniła Maląg.

Minister Maląg oświadczyła, że filarem działań na rzecz wsparcia osób niepełnosprawnych jest Fundusz Solidarnościowy. Pula funduszu wynosi 420 mln zł. Finansowane są z niego różne przedsięwzięcia, które mają wesprzeć osoby niepełnosprawne np. program "Asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej", program "Opieki wytchnieniowej", czy powstawanie centr opiekuńczo-mieszkalnych.

- Spojrzenie na pomoc osobom z niepełnosprawnościami musi być długofalowe i kompleksowe i przede wszystkim musi być skierowane na drugiego człowieka - podsumowała Maląg.

 

 

Źródło: PAP/Facebook

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze