Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Maląg: program Maluch+ wystartował. Do wykorzystania blisko pół miliarda złotych

JK 9:08 7 września 2020
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena MalągPAP, autor Adam Warżawa
- Budżet programu "Maluch+" to 450 milionów złotych rocznie. Od dziś można składać wnioski - powiedziała na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Gościni redaktor Katarzyny Gójskiej dodała, że samorządy mogą się starać o dofinansowanie nawet do 33 tysiecy złotych na jedno nowe miejsce w żłobku lub klubie dziecięcym.

Od dziś można składać wnioski w ramach nowego programu "Maluch+". O szczegółach mówiła w "Sygnałach dnia" minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

- Program "Maluch +" umożliwia samorządom i prywatnym podmiotom dofinansowanie na utworzenie lub rozwój placówek opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Chcemy przeznaczyć na ten cel 450 mln zł rocznie - mówiła minister rodziny.

Dodała, że rządowi "bardzo zależy, by tworzyć takie warunki, by rodzice mogli godzić pracę zawodową z wychowaniem dzieci". - Użłobkowienie w Polsce wzrasta. Dążymy do tego, by w każdej gminie był co najmniej jeden żłobek - stwierdziła minister rodziny.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze