Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Maląg : Bon turystyczny to wsparcie dla rodziców i ogromny zastrzyk pomocowy dla branży turystycznej

RO 9:11 15 lipca 2020
Portal TV Republika
Dzisiejszym gościem w programie ,,Polska na dzień dobry’’ była minister Marlena Maląg. Tematem rozmów był bon turystyczny, który wspiera rodziny organizujące wakacje.

Pani minister na pytanie czy Platforma Obywatelska będzie chciała podważać wynik wyborów odpowiedziała, że PO zapowiada, iż będzie podważała wynik.

- Przede wszystkim należy uszanować ten wybór, który został dokonany, z czego bardzo się cieszymy, ponieważ będzie to kontynuowanie dalszego dobrego czasu dla Polski. Wczorajsza wypowiedź pana Schetyny, że protesty wyborcze nie zmienią tego wyniku. My musimy skupić się na ochronie miejsc pracy, pomagać przedsiębiorcom. Cały czas wychodzimy z kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią, jednak jest wiele wyzwań przed nami, więc przede wszystkim ciężka, systematyczna praca dla Polski. Tym musimy się zająć – mówi Maląg.

 

 

Co oznacza zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy ? Czy możemy spodziewać się kontynuacji programów?

- Wiarygodność to podstawa tak, jak wielokrotnie mówiliśmy. Programy wspierające naszych seniorów do tej pory funkcjonują. Ta polityka będzie kontynuowana, oraz rozszerzana. Ponadto nie będziemy zapominać o rodzinach z dziećmi – dodaje.

- Świadczenie dla rodziców, którzy nie mogą pracować ze względu na opiekę nad dzieckiem jest przedłużane co dwa tygodnie. Teraz obowiązuje ono do 26 lipca. Będziemy monitorować sytuację i w ostatnim tygodniu obowiązywania będziemy podejmować decyzję – podkreśla minister.

Aby uzyskać bon turystyczny należy złożyć wniosek drogą elektroniczną. Firma turystyczna musi być zarejestrowana w bazie, a rodzic będzie elektronicznie taki kod dostępu otrzymywał przez ZUS. Bon można wykorzystać do 2022 roku. Część rodziców z pewnością wykorzysta bon jeszcze w te wakacje i później w okresie zimowym.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze