Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Maksymowicz: Walka z epidemią to nasza wspólna odpowiedzialność

AS 18:55 23 marca 2020
Telewizja Republika
Gościem redaktora Adriana Stankowskiego w programie Telewizji Republika "Nie daj się epidemii" był wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego profesor Wojciech Maksymowicz. - Cały czas pracujemy intensywnie, żeby jakoś intensywnie zadziałać, żeby osłabiać uderzenie epidemii w Polsce - powiedział w programie.

– Możemy popatrzeć na pewne analogie czasowo, ilościowe, jeżeli popatrzymy na to co dzieje się we Włoszech. Jutro będzie trzy tygodnie od pierwszego potwierdzonego chorego w Polsce na koronawirusa, to we Włoszech po trzech tygodniach mieliśmy nieporównywalnie większą śmiertelność - zauważył profesor Maksymowicz. 

– To jest porównanie akurat do tego najdramatyczniejszego przebiegu, który jest we Włoszech, ale on nas wszystkich zaskakuje swoją skalą - dodał.

 – Podjęte przez nas działania są na pewno bardzo poważne, a dyscyplina jest konieczna - podkreślił polityk.

Wiceminister odniósł się także do ograniczenia ilości komunikacji miejskiej w Warszawie i innych dużych polskich miastach.  – To absolutnie jest niedopuszczalne. Powinno się doprowadzić do rozrzedzenia i można sobie wyobrażać jakieś patrole na przystankach, które ograniczyłaby liczbę wejść. To co się dzieje obecnie jest oczywiście nie do dopuszczenia - zaznaczył.

– Cały czas pracujemy intensywnie, żeby jakoś intensywnie zadziałać, żeby osłabiać uderzenie epidemii w Polsce  - kontynuował Wojciech Maksymowicz. 

 – Jeżeli chodzi o działania opozycji, to staram się trochę gryźć w język, naprawdę. Rzeczywiście z obu stron sceny politycznej powinniśmy robić wszystko, by zatrzymać rozwój epidemii i staramy się ze strony rządowej to robić - mówił.

– Faktem jest, że współpraca powinna być bezwzględna, bo rzeczywiście mamy wspólną odpowiedzialność i wspólne oczekiwania naszego społeczeństwa i powinniśmy to robić razem - powiedział wiceminister. 

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze