Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Maksym S. z zarzutami przygotowywania zamachu terrorystycznego. Loranty: Chapeau bas dla naszych służb specjalnych

M.N. 16:53 10 grudnia 2019
Telewizja Republika
Gościem red. Adriana Stankowskiego na antenie Telewizji republika był nadkomisarz Dariusz Loranty, emerytowany policyjny negocjator, ekspert ds. bezpieczeństwa.

W strzelaninie w szpitalu w Ostrawie w Czechach zginęło siedem osób, w tym zamachowiec. Sprawca strzelał z bliskiej odległości, celując w głowę - relacjonowano. Jak wynika z doniesień lokalnej prasy, jego motywem mogła być zemsta, bo właśnie w tej placówce mogło umrzeć dziecko 42-latka.

 – Mamy pierwszy chyba raz takie zdarzenie w Czechach. (…) Moim zdaniem jest to osoba mocno wzburzona – mówił na antenie Telewizji Republika Dariusz Loranty. 

– Niestety takie przypadki dzieją się we współczesnych społeczeństwach – podkreślił. 

– Tu musi być jakiś ukryty motyw w działaniach tego szalonego Czecha, który zabił przypadkowe osoby – dodał.

Funkcjonariusze ABW zatrzymali Maksyma S. z Ukrainy, który miał przygotowywać zamach terrorystyczny w Polsce. Mężczyzna niedawno przeszedł na Islam i się zradykalizował. Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że chciał zdetonować samochód pułapkę na terenie jednego z centrów handlowych w Puławach. Według śledczych Maksym S. rozpoczął już konkretne przygotowania do ataku, próbując zdobyć broń i pieniądze. 

– Chapeau bas dla naszych służb specjalnych, to właściwy etap o informowaniu opinii publicznej o takich działaniach. (…) On prawdopodobnie nie działał w jakiejś zorganizowanej grupie, prawdopodobnie chciał działać w wyniku swojego radykalizmu islamskiego – wyjaśnił Loranty.

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze