Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Majewski: Usunięcie Rachonia z konferencji WOŚP, to przekroczenie wszelkich barier. Ziemkiewicz: Przejaw chamstwa histerii, bezprawia

kk 16:40 10 stycznia 2015
TELEWIZJA REPUBLIKA
Jak się okazuje usunięcie Michała Rachonia dziennikarza Telewizji Republika z konferencji prasowej WOŚP nie jest jednorazowym aktem przeciwko tym, którzy chcą zadawać niewygodne pytania. O swoich wspomnieniach z rozmów z Owsiakiem piszą na portalu wpolityce.pl Maja Narbutt i Michał Majewski na portalu wprost.pl.. Sprawę komentuje również Rafał Ziemkiewicz na portalu dorzeczy.pl. Wyrzucenie dziennikarza wcale ich nie dziwi.

Niewygodna prawda

Jak czytamy Maja Narbutt miała okazję usłyszeć kilka przykrych słów od Jerzego Owsiaka tuż po tym, jak opublikowała w „Rzeczpospolitej” artykuł na jego temat. Okazało się wtedy, że zarzucił dziennikarce kłamstwo. Jak sama podkreśla w zamieszczonym na wpolityce.pl artykule, Owsiak zdenerwował się, że autorka napisała w tekście, że jego ojciec był pułkownikiem milicji (co istotne, sam jej o tym powiedział) A jak pisze "krzyk „kłamiesz!” odnosił się wcale nie do mojej interpretacji, ale do faktów (...) Zapewne ktoś inteligentniejszy wyjaśnił mu, że nie każdy będzie jego koneksjami rodzinnymi zachwycony”

Dziennikarka podkreśliła, że wobec tego wcale nie zaskoczyło ją zaprzeczenie Owsiaka w Trójce, że nie on wyrzucił Rachonia z konferencji.

Pytania o finanse bez odpowiedzi

Swoją historię opisał również Michał Majewski na wprost.pl. Dziennikarz spotkał się z Owsiakiem i przeprowadzał wywiad odnośnie finansów Orkiestry, w tym komercyjnych spółek. Jak podkreślił, nie na wszystkie pytania uzyskał odpowiedź, a Owsiak z każdym pytaniem irytował się coraz bardziej. Chociaż jak wspomina rozstali się w grzeczny sposób, problem zaczął się kiedy dziennikarz wysłał do Owsiaka „bardziej precyzyjne pytania”. Jak czytamy Owsiak wystosował wtedy „nieprzyjemnego maila, w którym napisał, że nie będzie już odpowiadał na żadne pytania”

Tuz po opublikowaniu tekstu rzecznik orkiestry miał dziękować dziennikarzowi. „Nie dziw się, że straciliśmy pewność co do Twoich intencji. Złoty Melon istnieje dziesięć lat i nie Ty pierwszy się za ten temat zabierasz. Przeważnie Twoi koledzy po fachu nawet nie zadają sobie trudu, by o cokolwiek zapytać” – napisał. Jak pisze, dziennikarz „emocjonalność Owsiaka pomaga rozkręcać orkiestrę, „jednak nie usprawiedliwia sytuacji, której bohaterem stał się w ostatni czwartek". Jak podkreślił Rachoń „nie był agresywny, napastliwy” (co powtarza twórca WOŚP) Został usunięty z konferencji co Majewski nazywa „przekroczeniem wszelkich barier".

Ziemkiewicz: Przejaw chamstwa histerii, bezprawia

Również Rafał Ziemkiewicz na dorzeczy.pl odniósł się do ostatnich wydarzeń „Mimo iż sam Owsiak nie ułatwiał swym hajdukom roboty, robiąc z siebie dodatkowo idiotę twierdzeniami, że on nikogo nie wyrzucał, a tych panów ze swojej „ochrony” nie zna".  Jak podkreślił dziennikarz, ruszyła teraz nagonka na "prawicowego" Rachonia, bo odważył się zadać niewygodne pytanie. 

Źródło: dorzeczy.pl, wpolityce.pl, wprost.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze