Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macron fraternizuje się z Putinem?

PR 13:26 28 listopada 2019
kremlin.ru/
"Frankfurter Allgemeine Zeitungt" relacjonuje dziś list prezydenta Francji Emmanuela Macrona do Władimira Putina. Z pisma ma wynikać, że Francja jest gotowa do "wnikliwego przeanalizowania" zaproponowanego przez Rosję wprowadzenia moratorium na rozmieszczenie rakiet pośredniego i średniego zasięgu w Europie.

 

Według niemieckiej gazety prezydent Macron proponuje, by kwestię rozmieszczenia rakiet, omówić w wielostronnych i dwustronnych formatach.

Prezydent Francji miał zaznaczyć w liście, że w tym celu konieczne są "budzące zaufanie" wzajemne środki kontroli.

"Frankfurter Allgemeine Zeitungt" podkreśla, że inicjatywa Macrona jest sprzeczna ze stanowiskiem NATO i po raz drugi w krótkim czasie stawia pod znakiem zapytania zgodność wewnątrz Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Macron w wywiadzie dla tygodnika „Economist” z 7 listopada mówił o „śmierci mózgowej” NATO z powodu braku przywództwa Stanów Zjednoczonych.

Wypowiedź Macrona spotkała się z reakcją m.in. ze strony amerykańskiego sekretarza stanu, Mike'a Pompeo oraz przedstawicieli polskich władz, na czele z premierem Mateuszem Morawieckim. Okazuje się, że nawet Angela Merkel odwróciła się od swojego sojusznika po tej wypowiedzi.

 

Czytaj także:

Francja przeżywa kryzys społeczny. Obywatele są rozżaleni a Macron nie rozumie problemów [SONDAŻ]

Źródło: Frankfurter Allgemeine Zeitungt, media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze