Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz wyjaśnia kto chce nas skłócić z USA: „Gazeta Wyborcza” i drobne odłamy środowisk, które powołują się na bycie narodowymi

pmb 9:16 22 marca 2019
Filip Błażejowski/Gazeta Polska
W Polsce są obecnie dwa środowiska przeciwne polskim związkom ze Stanami Zjednoczonymi. Są najbardziej przeciwne temu układowi geopolitycznemu, który daje nam największe szanse na utrwalenie niepodległości, odbudowę siły państwa, siły gospodarki i siły wojska polskiego – mówił b. szef MON Antoni Macierewicz w felietonie „Głos Polski” w Radiu Maryja i Telewizji Trwam.

Przewodniczący podkomisji smoleńskiej mówił, że nigdy w tradycji polskiego ruchu narodowego, nie było opcji prorosyjskiej. – W myśli geopolitycznej Romana Dmowskiego to Niemcy byli największym, głównym inspiratorem rozbiorów, a później także głównym czynnikiem, który decydował o tym, że Polska nie może odzyskać niepodległości. Czynnikiem, który zagrażał Polsce i był najważniejszym wrogiem, którego rozbicie warunkowało odzyskanie niepodległości.

– Oczywiście, ten najwybitniejszy z polskich polityków, Europejczyków, nigdy nie był prorosyjski! Nigdy także Stronnictwo Narodowo-Demokratyczne nie było prorosyjskie! – podkreślał Macierewicz.

Jakie środowiska są najbardziej przeciwne sojuszowi ze Stanami Zjednoczonymi? – To „Gazeta Wyborcza” i drobne odłamy środowisk, które powołują się na bycie narodowymi – to one są najbardziej przeciwne temu układowi geopolitycznemu, który daje nam największe szanse na utrwalenie niepodległości, odbudowę siły państwa, siły gospodarki i siły wojska polskiego. 

Źródło: radiomaryja.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze