Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: Rosjanie robią wszystko żeby Polska Patriotów nie miała

M.N. 20:34 27 marca 2018
Telewizja Republika
W dzisiejszym wydaniu programu "PILNUJMY POLSKI!" Ryszard Gromadzki oraz Antoni Macierewicz rozmawiali o zapowiedzianym na środę podpisaniu umowy na dostawę systemu obrony powietrznej Patriot, która jest największym dotychczasowym kontraktem zbrojeniowym w Polsce.

Umowa na dostawę systemu obrony powietrznej Patriot, która jest największym dotychczasowym kontraktem zbrojeniowym w Polsce, zostanie podpisana w środę w Warszawie z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i szefa MON Mariusza Błaszczaka. Dostawy mają się zacząć za cztery lata.

– Nie zostałem zaproszony, ale ja tam nie musze być. Wynegocjowałem ten kontrakt w dwóch etapach tak, aby decyzja pierwszego etapu obejmował kluczowe decyzje drugiego. Nie będziemy wchodzili już w szczegóły. W wypadku Patriotów jest tak, że kongres USA wyrażał zgodę na obecność ich w naszym kraju. To jest decyzja przełomowa o olbrzymim znaczeniu – mówił nam Antoni Macierewicz.

– Osiągnąłem dzięki wyborcom, którzy wybrali PiS, prezesowi partii i premier Szydło olbrzymie sukcesy w uzbrajaniu i modernizacji armii polskiej. Jeśli chodzi o system Patriot trzeba powiedzieć, że widzimy ogromny hejt, który jest upowszechniany nawet w wojsku polskim. To jest propaganda rosyjska. Rosjanie robią wszystko żeby Polska Patriotów nie miała. Niewątpliwe, że jest to najskuteczniejsza i teraz najlepsza obrona przeciwrakietowa i w takiej właśnie formie zostanie nam dostarczona. Żałuję, że jest to rok 2022, ale dobrze, że jest. To sprawia, że stajemy się państwem, który ma dostęp do najlepszej broni amerykańskiej. To stawia Polskę w bardzo szczególnej pozycji wobec innych państw – podkreślił szef podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej.

– Nie mogę przedstawić wszystkich czynników, które sprawiły, że ta liczba baterii jest taka, a nie inna. Osiem baterii to jest minimum. Gdybyśmy nie mieli sojuszników potrzebna byłaby dwukrotna liczba, ale te osiem baterii to jest to minimum, które zapewnia nam bezpieczeństwo – zaznaczył.

– Najistotniejsze jest to, że broń, której boją się Rosjanie będzie w Polsce – dodał.

Minister Czaputowicz poinformował o wydaleniu z Polski czterech rosyjskich dyplomatów:  W tym trudnym momencie dla Wielkiej Brytanii wydalenie dyplomatów to jest właściwa odpowiedź na nieprzyjazne, agresywne działania Rosji (...) Termin wydalenia ustalono na 3 kwietnia do północy – powiedział minister spraw zagranicznych.

– Przyłączam się do opinii tych polityków, którzy wskazują, że jest to słuszny krok, ale o wymiarze symbolicznym. To nie zmienia zasadniczego charakteru wzajemnych relacji. To co się dzieje jest reakcją na zachowania rosyjskie. Wielka Brytania określa poziom tej reakcji, bo ma do tego prawo – ocenił Macierewicz.

W programie widzowie mogli kierować pytania za pomocą hasztagu #ZapytajMacierewicza na Twitterze.

– Wydaje mi się, że pan Błaszczak kontynuuje te działania. Jest olbrzymia presja żeby zlikwidować podstawowe walory obrony terytorialnej – to jest problem podstawowy – mówił Macierewicz. 

 

– Nie wiem czy to zdjęcie się znajdzie na jakimkolwiek publicznie prezentowanym ujęciu, ponieważ prowadzone są analizy związane z ekshumacjami. W każdym przypadku są dokładnie analizowane obrażenie jakie dana osoba doniosła. Jeśli się zdjęcia nieprofesjonalnie analizuje mogą wprowadzać w błąd. Trzeba czasami wstrzymać się z wszelkimi doniesieniami – podkreślał Macierewicz.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC. 204) - TOMASZ DUKLANOWSKI ZDRADZA KULISY GRODZKIGATE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze