Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: Reforma sądownictwa jest potrzebna, ponieważ wymiar sprawiedliwości jest zakotwiczony w starych układach

J.P 16:00 29 września 2017
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
– Niesprawiedliwość nie zniknie w sposób naturalny, bo jest głęboko zakotwiczona w układach rodzinnych i przekazywana na kolejne pokolenia – powiedział na antenie Polskiego Radia szef MON Antonii Macierewicz.

 

 

Szef MON skomentował głosy, że reforma sądownictwa jest niepotrzebna, bo niesprawiedliwość w sądach skończy się, gdy obecne pokolenie sędziów odejdzie na emeryturę, a stanowiska w sądach obejmie młode pokolenie prawników. - Niesprawiedliwość nie zniknie w sposób naturalny, bo jest głęboko zakotwiczona w układach rodzinnych i przekazywana na kolejne pokolenia. Tworzy się zamknięta kasta myśląca tymi samymi kategoriami – skomentował szef MON.

Minister Macierewicz był pytany również o sprawę płk. rez. Juźwika, odwołanego z Biura Bezpieczeństwa Narodowego po informacjach opublikowanych przez „Gazetę Polską”, która mówiła jego służbie w WSW w latach 80.

– Pan Juźwik już jako cywil pełnił bardzo ważne funkcje z ramienia BBN i to funkcje, które moim zdaniem wykonywał w sposób szkodliwy – powiedział szef MON.

Jak ujawniła „Gazeta Polska”, płk Juźwik – do niedawna wicedyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi BBN, był do 1990 r. oficerem WSW, nagradzanym finansowo za swoje zasługi, osobiście przez szefów tej służby.

Potem służył do 1992 r. w WSI. Ojcem urodzonego w 1957 r. Czesława Juźwika był Kazimierz Juźwik – oficer Służby Bezpieczeństwa, członek PZPR i Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej.

Źródło: Telewizja Republika, polskieradio.pl, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze