Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: "Siemoniak chciał przehandlować bezpieczeństwo naszej ojczyzny". Czym jest pakt LOI?

am 12:09 5 kwietnia 2019
"Tomasz Siemoniak, Czesław Mroczek i Platforma Obywatelska wciąż nie wytłumaczyli się z próby przehandlowania bezpieczeństwa naszej ojczyzny, chcąc oddać polski przemysł zbrojeniowy zagranicznym koncernom" – napisał były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Chodzi o tzw. porozumienia grupy LOI (Letter of Intent – List Intencyjny), do której chciała dołączyć Polska za czasów kierowania MON przez Siemoniaka – a która zakładała "restrukturyzację europejskiego przemysłu obronnego".

Polityk zamieścił na Twitterze wpis, w którym informuje, że Polska chciała dołączyć do tzw. paktu LOI. Wówczas, na zlecenie ówczesnego szefa MON Tomasza Siemoniaka, zostałą sporządzona analiza takiego działania.

"Z przepisów wykonawczych LOI wynikam że państwo członek grupy obowiązane jest do „tworzenia międzynarodowych konsorcjów i akceptacji wzajemnej zależności w tym zakresie" – informuje Macierewicz. Te same przepisy zakładają też, że konsorcja m.in. "będą decydować o rozmieszczeniu określonych zdolności produkcyjnych".

Macierewicz podsumowuje, że przystąpienie Polski do takiego paktu mogłoby narazić kraj, armię, oraz przemysł zbrojeniowy. zamieścił też skan pisma do ówczesnego szefa MON Tomasza Siemoniaka, w którym poinformowano o dokonaniu „wstępnej analizy możliwości przystąpienia Polski do LOI”.

 

Źródło: tvp.info, Twitter/ Antoni Macierewicz

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze