Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: próbowano wykreślić istotne fragmenty z rezolucji (...) optowały za tym lewicowe ugrupowania niemieckie

pmb 11:28 12 października 2018
Antoni Macierewicz/Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska/Telewizja Republika
– Bardzo silnie wpływy rosyjskie oddziaływały w ciągu ubiegłych miesięcy, gdy starano się bądź w ogóle wyeliminować tę rezolucję, bądź bardzo ją osłabić. Jeszcze wczoraj próbowano wykreślić najistotniejsze fragmenty, na szczęście w komisji to stanowisko rosyjskie reprezentowane przez lewicowe ugrupowanie niemieckie zostało oddalone – powiedział Antoni Macierewicz.

Czy rzeczywiście Rosja jest pozbawiona głosu?

– Może jest pozbawiona głosu, bo jest zawieszona w prawach członkowskich, ale nie jest pozbawiona wpływu. Bardzo silnie wpływy rosyjskie oddziaływały w ciągu ubiegłych miesięcy, gdy starano się bądź w ogóle wyeliminować tę rezolucję, bądź bardzo ją osłabić.

Jeszcze wczoraj próbowano wykreślić najistotniejsze fragmenty, na szczęście w komisji to stanowisko rosyjskie reprezentowane przez lewicowe ugrupowanie niemieckie zostało oddalone – mówił przewodniczący podkomisji smoleńskiej.

Przyjęty w czerwcu projekt rezolucji stwierdza, że na podstawie załącznika 13. Konwencji Chicagowskiej, od państwa, w którym doszło do wypadku wymaga się zwrotu wraku.

Jak czytamy w projekcie rezolucji:

„Ciągła odmowa zwrotu wraku i innych dowodów ze strony władz Rosji, stanowi nadużycie prawa, wzmogła też po stronie polskiej spekulacje, że Rosja ma coś do ukrycia”.

Źródło: niezalezna.pl/telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze