Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: Powstanie bełchatowska elektrownia jądrowa. Nakazuje to interes państwa

DW 20:36 2 grudnia 2020
Do 2043 r. powstanie bełchatowska elektrownia jądrowapexels.com
Do 2043 r. powstanie bełchatowska elektrownia jądrowa. Zapewni bezpieczeństwo energetyczne i stabilne zatrudnienie w regionie.

Antoni Macierewicz w jednym z serwisów społecznościowych oraz w wypowiedziach dla mediów stwierdził, że do 2043 r. powstanie bełchatowska elektrownia jądrowa.

10 września 2020 r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie aktualizacji rządowego programu wieloletniego „Program polskiej energetyki jądrowej”, przedłożoną przez ministra klimatu. W tej chwili dokument oczekuje na ogłoszenie w Dzienniku Urzędowym Monitor Polski.

Celem "Programu polskiej energetyki jądrowej" jest budowa oraz oddanie do eksploatacji w Polsce elektrowni jądrowych o łącznej mocy zainstalowanej od ok. 6 do ok. 9 GWe w oparciu o sprawdzone, wodne ciśnieniowe reaktory jądrowe generacji III(+).

- Przyjęcie przez Radę Ministrów przedłożonej przez Ministerstwo Klimatu uchwały aktualizującej "Program polskiej energetyki jądrowej" to kamień milowy na drodze naszego kraju do posiadania stabilnego, zeroemisyjnego źródła energii. Dzięki energetyce jądrowej będziemy mogli zapewnić Polsce bezpieczeństwo energetyczne – podkreślał wtedy minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

Według pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotra Naimskiego w ciągu 20 lat może powstać w Polsce sześć reaktorów jądrowych.

Dzięki temu Polska będzie mogła zbudować własne bezpieczeństwo energetyczne, które wzmocni polską suwerenność. Pozwoli to też uniezależnić się od sprowadzania gazu ziemnego z Rosji.

twt_670.

 

Źródło: twitter Antoni Macierewicz

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze