Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: Polska pozostaje jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie

A.N. 22:28 4 marca 2020
Telewizja Republika
– Mamy jeszcze wiele do zrobienia i musimy być gotowi na przeciwstawienie się panice, która jest obecnie groźniejsza niż sam koronawirus. – powiedział Antonii Macierewicz w programie „Pilnujmy polski” w odniesieniu do sytuacji związanej z epidemią wirusa nCoV 2019.

Antoni Macierewicz zaznaczył, że organy państwa są dobrze przygotowane do zwalczania i minimalizowania skutków wirusa z Wuhan.

– Najważniejsze w tej sprawie były systematyczne przygotowywania rządu, ministerstwa zdrowia i wszystkich podległych mu struktur. (…) To zaowocowało skutecznym działaniem. – ocenił polityk.

– Mamy jeszcze wiele do zrobienia i musimy być gotowi na przeciwstawienie się panice, która jest obecnie groźniejsza niż sam koronawirus. –  zauważył Macierewicz.

Podkreślił, że Polska nadal pozostaje jednym z najbezpieczniejszych krajów Starego Kontynentu. 

– Nie ma powodów do paniki. Polska jest jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie. (…) Starajmy się zrobić wszystko by tak pozostało.  – zaapelował.

Konflikt w telewizji? 

 W poniedziałek w mediach pojawiły się spekulacje, że prezydent Andrzej Duda zażądał od przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego odwołania prezesa TVP Jacka Kurskiego. Sprawę skomentował Antoni Macierewicz.

– Nie widzę takiego konfliktu. Pomysł (…)  zaburzania kampanii w mediach publicznych byłoby zły. Być może mamy do czynienia z tworzeniem przez media takiej sytuacji. Jest to nakierowane na próbę ataku wobec telewizji publicznej. – ocenił polityk.

 Odniósł się także do kwestii rekompensaty dla mediów publicznych.

– To wyrównanie tego, co Platforma Obywatelska odebrała telewizji publicznej, bo chciała wesprzeć prywatne stacje, z którymi była związana. Atak na telewizję publiczną jest związany z pogarszającymi się wpływami telewizji publicznej. – zaznaczył.

Podkreślił również, że wykorzystywanie w tym kontekście osób chorych onkologicznie jest niedopuszczalne. 

– Zwłaszcza w sprawach onkologicznych rząd robi bardzo dużo. Ten atak jest niemoralny i nieprawdziwy. – podkreślił Macierewicz.

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA CAŁEJ ROZMOWY:

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze