Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz o Trzaskowskim: to człowiek o niebywałej bezczelności

A.N. 21:51 10 czerwca 2020
Telewizja Republika
Ludzie Platformy Obywatelskiej podważają konstytucję, chcą zniszczyć konstytucję, zwłaszcza w tym zakresie, która dotyczy życia, rodziny i niepodległości. Kwestionują naszą suwerenność w zakresie praworządności, a także rodziny, formułując postulat (…) LGBT i w końcu kwestionują prawo do życia, jako fundament każdego społeczeństwa każdego narodu i każdego państwa

Rafał Trzaskowski prezydent Warszawy i kandydat PO na prezydenta w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi próbował przekonywać, że spuścizna Lecha Kaczyńskiego jest dla niego istotna.

Ja nie głosowałem na Lecha Kaczyńskiego, ale pamiętam, jaki byłem dumny, jak razem z innymi prezydentami regionu w Tbilisi bronił gruzińskiej demokracji przeciwko atakowi Rosji. Pamiętam, jaki byłem z niego dumny – mówił w sobotę polityk podczas wiecu wyborczego w Poznaniu. Prezydent Warszawy nawiązywał także do dorobku takich postaci jak Anna Walentynowicz czy Andrzej Gwiazda.

Postawę Trzaskowskiego skomentował Antoni Macierewicz w programie „Pilnujmy Polski”.

Mamy do czynienia z przeciwnikiem, który jest nieprawdopodobnie przebiegły także w niebywałej bezczelności. (…) Pan Trzaskowski mówi jak to wspaniale było, gdy słuchał przemówienia prezydenta Kaczyńskiego w Tbilisi. Trzeba wielkiej bezczelności, wielkiego fałszu, żeby coś takiego mówić. Człowiek, który zlikwidował ulicę Lecha Kaczyńskiego i w to miejsce przywrócił ulicę sowieckiej, bandyckiej Armii Ludowej teraz (…) odwołuje się do tradycji Solidarności i Andrzeja Gwiazdy czy Anny Walentynowicz. To czysty fałsz, który bazuje na tym, że to są słowa które się spodobają dużej części społeczeństwa które myśli pozytywnie o dorobku ostatnich lat ruchu niepodległościowego. (…) Mamy do czynienia z propagandą wielkiego fałszu by uniemożliwić rozwój Polski, jaki został zapoczątkowany przez tych właśnie ludzi, którzy budowali PiS, Zjednoczoną Prawicę, którzy zbudowali całą szansę rozwoju przed jaką stoi przed Polską. – zaznaczył marszałek senior.

W worek prezes PiS Jarosław Kaczyński wystosował list do działaczy partii, mobilizujący ich do wzmożonych działań na rzecz kampanii prezydenta Andrzeja Dudy. Jak zauważył Ryszard Gromadzki niektórzy politycy opozycji zarzucają, że  jest to przejawem strachu i desperacji. 

Ani strachu, ani desperacji. – zaprzeczył Antoni Macierewicz. Nie obawiamy się przegranej z Panem Trzaskowskim. My obawiamy się zmarnotrawienia wysiłku pokoleń Polaków, walczących o niepodległość, zmarnotrawienia wysiłku także ostatnich pięciu lat, obawiamy się, żeby nie zmarnotrawiono tego rozwoju gospodarczo-społecznego, jaki został zapoczątkowany w 2015 roku. – powiedział polityk.

Wskazywał także, że  Rafał Trzaskowski nie zapomniał o postulatach skrajnie lewicowych, ale nie są one obecnie głównym elementem kampanii.

On ją forsuje, ale o niej nie mówi. To jest kamuflaż i fałsz z jakim mamy do czynienia. On unika tych tematów. Liczy na to, że to da mu szanse na zwycięstwo. Mamy do czynienia z balonem propagandowym. To nie zmienia faktu, że musimy być bardzo zmobilizowani i zdeterminowani. – stwierdził Macierewicz.

W jego ocenie politycy PO nie szanują także podstawowych fundamentów konstytucji.

Ludzie Platformy Obywatelskiej podważają konstytucję, chcą zniszczyć konstytucję, zwłaszcza w tym zakresie, która dotyczy życia, rodziny i niepodległości. Kwestionują naszą suwerenność w zakresie praworządności, a także rodziny, formułując postulat (…) LGBT i w końcu kwestionują prawo do życia, jako fundament każdego społeczeństwa każdego narodu i każdego państwa– powiedział marszałek senior.

 

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze