Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz o problemach samorządu warszawskiego: Mamy do czynienia z pewnego rodzaju dywersją ze strony pana Trzaskowskiego

ASy 17:53 5 grudnia 2020
Były minister obrony narodowej Antoni MacierewiczTV Republika
Antoni Macierewicz na antenie Polskiego Radia wypowiadał się na temat pomysłu Rafała Trzaskowskiego, według którego fundusze UE powinny być przekazane bezpośrednio samorządom, z pominięciem rządu.

- Polska walczy przeciwko bezprawiu, jakie jest uprawiane przez niektórych polityków UE, przeciwko łamaniu traktatów UE, przeciwko próbie zlikwidowania, zniszczenia UE jako porozumienia niepodległych państw - mówił były minister obrony narodowej.

Macierewicz wymienił problemy, z którymi boryka się teraz samorząd warszawski.

- To jest kwestia dramatycznej sytuacji wśród kierowców autobusów i inne wypadki związane z narkotykami (...) To są problemy bardzo poważne - powiedział. Wskazał także na "bezprawną grabież mieszkań" i "nielegalną sprzedaż budynków warszawskich".

- Mamy do czynienia z pewnego rodzaju dywersją ze strony pana Trzaskowskiego, mającą podważyć, zakwestionować rząd RP - zauważył Macierewicz. 

Zdaniem Macierewicza "Trzaskowski nie ma żadnych uprawnień do działania w wymiarze międzynarodowym". Podkreślił, że "to jest zastrzeżone w Polsce dla ministra spraw zagranicznych, premiera i prezydenta".

Działania Trzaskowskiego ocenił jako "atak na konstytucję", który powinien "mieć w swoich konsekwencjach decyzję prokuratorską". - Próba realizacji nowej targowicy - skomentował.

Odnośnie do propozycji kompromisu w sprawie budżetu UE zaprezentowanej przez Jarosława Gowina, gość Polskiego Radia 24 stwierdził, że "nie należy tego traktować serio i jako stanowisko oficjalne".

- To jest prywatne stanowisko jednej osoby - podsumował.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze