Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz o Nord Stream 2: dążenie do wzmocnienia rosyjsko-niemieckiego sojuszu

JJ 15:59 2 stycznia 2021
Były szef MON Antoni MacierewiczWikimedia Commons
Były szef MON Antoni Macierewicz odniósł się do kwestii Nord Stream 2. W tym kontekście marszałek senior scharakteryzował politykę Niemiec.

– Niemcy dążą do strukturalnego utrzymania, wzmocnienia sojuszu rosyjsko-niemieckiego. Pokazuje to kwestia dążenia do zakończenia projektu Nord Stream 2. To prawdziwy kierunek polityki niemieckiej – ocenił Macierewicz w rozmowie z Polskim Radiem 24. Według niezależnego portalu „Meduza”, Rosja zakończyła właśnie układanie niemieckiego odcinka gazociągu Nord Stream 2. Prace były prowadzone mimo amerykańskich sankcji.

Przeciwko budowie drugiej nitki Gazociągu Północnego od lat występuje Polska. Stany Zjednoczone wspierają stanowisko naszego regionu, dostrzegając w budowie Nord Stream 2 zagrożenie energetyczne dla Europy.

– Najbardziej niepokojące jest zdecydowane wsparcie rządu pani Merkel dla kontynuowania i ukończenia Nord Stream 2 – podkreślił marszałek senior w rozmowie z Tadeuszem Płużańskim na antenie Polskiego Radia 24. W ocenie Antoniego Macierewicza, ze strony Berlina jest to dążenie „do strukturalnego utrzymania, wzmocnienia sojuszu rosyjsko-niemieckiego".

 – Pokazuje to kwestia dążenia do zakończenia tego projektu. To prawdziwy kierunek polityki niemieckiej – podkreślił były szef MON. Macierewicz wskazał, że zdecydowana postawa USA może wskazywać, że Nord Stream 2 nie zostanie ukończony i uruchomiony.

Jednym z tematów rozmowy z wiceprezesem PiS były również zmiany w Białym Domu. Joe Biden zostanie wkrótce zaprzysiężony na prezydenta USA. Czy można spodziewać się zmian w doskonałych w ostatnich latach relacjach polsko-amerykańskich?

– Nie ma wątpliwości, że Stany Zjednoczone będą podtrzymywały strategiczny sojusz z Polską. Komentatorzy polityczni są co do tego zgodni – ocenił były szef MON.

 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze