Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz o liście b. generałów: to sianie niepewności

ASy 14:27 7 listopada 2020
Antoni Macierewicz na antenie TV RepublikaTV Republika
Antoni Macierewicz na antenie Polskiego Radia 24 powiedział, że treść listu byłych generałów "skupia się wokół siania niepewności i wspierania żądań dotyczących obalenia rządu".

- Pokazuje on prawdziwe ideowe i organizacyjne zaplecze tych demonstracji - mówił były minister obrony narodowej. 

Chodzi o następujące słowa:

"My, generałowie i admirałowie Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu, Służby Więziennej, służb specjalnych wyrażamy głęboki niepokój w związku z rozwojem sytuacji w Kraju" - można przeczytać w apelu podpisanym przez ponad dwustu sygnatariuszy. Wcześniej apel ten został opublikowany przez Onet.

Autorzy apelu zauważają, że "dalsza eskalacja działań, podsycanie i nieodpowiedzialne zachowania polityków doprowadzi do tragicznych i nieodwracalnych konsekwencji", a "czasami nadmiar emocji, niekontrolowany rozwój wydarzeń może skutkować rozlewem krwi".

Antoni Macierewcz stwierdził na antenie Polskiego Radia 24, że treść tego listu skupia się wokół siania niepewności i wspierania żądań dotyczących obalenia rządu.

Polityk odniósł się również do wyborów prezydenckich w USA:

- Z punktu widzenia strategicznego - jeśli wybory prezydenckie w USA wygrałby Joe Biden - sytuacja Polski się nie zmieni. Polska jako najsilniejszy kraj Europy Środkowej jest bowiem dla Stanów Zjednoczonych kluczowym państwem - dodał.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze