Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: niepokoi, gdy rezygnację z Fort Trump wychwala German Marshall Fund i Onet

pmb 19:36 18 listopada 2018
Fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska
„Każde wzmocnienie obecności wojsk USA w Polsce jest dobre, ale niepokoi gdy rezygnację z Fort Trump wychwala German Marshall Fund i Onet, przeciwne stałej bazie USA w Polsce, a prezydent E. Macron (z poparciem A. Merkel) organizuje armię europejską, zdolną do obrony przed USA” – napisał na Twitterze b. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

„Ważą się losy Fort Trump w Polsce. Jak wynika z najnowszych informacji musimy pożegnać się z marzeniem o stałej bazie wojsk amerykańskich na wzór tej z Ramstein w Niemczech (...) Jak wynika z ustaleń portalu onet.pl raczej nie ma szans na sprowadzenie do Polski całej amerykańskiej dywizji pancernej i dostosowanie do niej infrastruktury” – takie tezy stawiały niektóre portale. Na atak postanowił odpowiedzieć Antoni Macierewicz:

„Każde wzmocnienie obecności wojsk USA w Polsce jest dobre, ale niepokoi gdy rezygnację z Fort Trump wychwala German Marshall Fund i Onet, przeciwne stałej bazie USA w Polsce, a prezydent E. Macron (z poparciem A. Merkel) organizuje armię europejską, zdolną do obrony przed USA” – podkreślił Macierewicz.

Źródło: wp.pl/onet.pl/twitter.com

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze