Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: musimy wykorzystywać potencjał polskiej armii, tak aby Polska nie stała się kolejnym punktem presji Rosji

M.N. 21:25 23 października 2019
Telewizja Republika
Trzeba wykorzystywać czas, który został nam dany dzięki decyzjom szczytu NATO oraz dzięki obecności wojsk amerykańskich – powiedział przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz, który był nie tylko gościem, ale też współgospodarzem programu „Pilnujmy Polski” w Telewizji Republika. Były minister obrony narodowej rozmawiał z red. Ryszardem Gromadzkim.

Na początku programu były minister obrony narodowej komentował sytuację, która ma miejsce w Syrii. 

Przypomnijmy, że 9 października Turcja i sprzymierzeni z jej siłami syryjscy bojownicy rozpoczęli w północno-wschodniej Syrii zbrojną ofensywę o kryptonimie Źródło Pokoju, której deklarowanym celem było wyparcie kurdyjskich Ludowych Jednostek Samoobrony (YPG) z przygranicznego pasa na środkowym odcinku granicy turecko-syryjskiej i utworzenie "strefy bezpieczeństwa" o szerokości 30 km, do której Ankara zamierza przesiedlić syryjskich uchodźców przebywających w Turcji.

Władze w Ankarze uważają Kurdów z YPG za terrorystów z powodu ich powiązań ze zdelegalizowaną w Turcji separatystyczną Partią Pracujących Kurdystanu (PKK). Strona kurdyjska oskarża z kolei Turcję o zbrodnie wojenne podczas ofensywy. To na kurdyjskich bojownikach spoczywał w ostatnich latach główny ciężar walki przeciwko Państwu Islamskiemu (IS).

– Nie przesądzałbym dzisiaj, jak ostatecznie sytuacja w Syrii się rozwinie – powiedział Macierewicz. 

W dalszej części programu red. Gromadzki razem z Antonim Macierewiczem rozmawiali m.in. o polskiej sile militarnej.

– Trzeba wykorzystywać czas, który został nam dany dzięki decyzjom szczytu NATO oraz dzięki obecności wojsk amerykańskich - podkreślał były minister obrony narodowej.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE WYPOWIEDZI BYŁEGO MINISTRA OBRONY NARODOWEJ: 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze