Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: kiedy prace komisji zbliżają się do końca, następuje próba ich zablokowania

K.B. 21:36 27 listopada 2019
Telewizja Republika
– Ten materiał portalu wPolityce.pl nawet nie jest obiektywnym przekazaniem informacji i stanowiska prokuratury, tylko jakimś zupełnie nieprawdopodobnym i z trudno zrozumiałych przyczyn sformułowanym atakiem na komisję. To manipulacja i moim zdaniem prokuratura musiała zostać wprowadzona w błąd. Absolutnym kłamstwem jest mówienie o jakichkolwiek niszczących działaniach ze strony podkomisji. To jest tak jakby zarzucać, że sekcje zwłok są działaniami niszczącymi- mówił marszałek senior Sejmu w rozmowie z red. Ryszardem Gromadzkim w programie Pilnujmy Polski.

Marszałek senior Sejmu kieruje pracami podkomisji MON ds. ponownego wyjaśnienia wypadku lotniczego pod Smoleńskiem. Portal wPolityce.pl przekazał komunikat, z którego wynika, że prokuratura krajowa postanowiła włączyć samolot TU-154M do materiału dowodowego dotyczącego katastrofy smoleńskiej, co oznacza że aby zbliżyć się do maszyny, każdorazowo potrzebna będzie  zgoda śledczych. Ta decyzja dotyczy niszczenia samolotu z powodu działalności podkomisji. Tak podał serwis wPoltyce.pl.

– Ten materiał portalu wPolityce.pl nawet nie jest obiektywnym przekazaniem informacji i stanowiska prokuratury, tylko jakimś zupełnie nieprawdopodobnym i z trudno zrozumiałych przyczyn sformułowanym atakiem na komisję. To manipulacja i moim zdaniem prokuratura musiała zostać wprowadzona w błąd. Absolutnym kłamstwem jest mówienie o jakichkolwiek niszczących działaniach ze strony podkomisji. To jest tak jakby zarzucać, że sekcje zwłok są działaniami niszczącymi. To jest przecież bzdura. Nikt poza komisją nie podjął badań tego samolotu, który w sposób oczywisty stanowi bardzo istotny materiał, który pozwala dokonać rekonstrukcji wraku. Mówiliśmy od 2 lat wielokrotnie, publicznie i jasno, że w celu rekonstrukcji potrzebne są bardzo dokładne analizy, wręcz polegające na rozkręceniu poszczególnych części tak, żeby mogły one zostać odwzorowane w formie pozwalającej na odtworzenie, które da możliwość symulacji zachowania samolotu. To było i jest działanie niezbędne dla dokończenia prac komisji. W momencie kiedy one zbliżają się do końca następuje próba zablokowania tego działania.To jest zdecydowanie niezgodne z prawem lotniczym, z porozumieniem zawartym z ministerstwem obrony i w związku z tym mające charakter działań niezgodnych z polską racją stanu. Próbuje się w ten sposób zablokować kluczowe prace komisji- powiedział Antoni Macierewicz.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze