Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: Jeszcze nigdy cały świat nie dowiedział się w tak precyzyjny i dramatyczny sposób jak wyglądała II wojna światowa

am 8:56 2 września 2019
Filip Błażejowski/Gazeta Polska
– To tam ukazuje się najwięcej informacji o "polskich obozach śmierci", to tam robi się filmy, które oskarżają Armię Krajową o faszyzm – mówił na antenie radiowej Jedyny były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Były minister obrony narodowej zwrócił uwagę na przekaz historyczny, który był formułowany w trakcie sprawowania władzy przez partie lewicowo-liberalne. – Negowanie znaczenia historii i polityki historycznej w czasie rządów PO-PSL, było aprobatą kłamstw nt. historii Polski. To było w pełni świadome. To była zgoda na traktowanie Polski jako jednego z czynników wywołujących II wojnę światową. To była zgoda na to, żeby mówiono o polskich obozach śmierci. To była zgoda na to, żeby Polska była stawiana do kąta na arenie międzynarodowej. Żeby można było wybielić rolę Niemiec – mówił Antoni Macierwicz.

– Jeszcze nigdy cały świat nie dowiedział się w tak precyzyjny i dramatyczny sposób jak wyglądała II wojna światowa, jaką ofiarę poniósł nasz kraj. Świat poznał prawdę o dramacie II wojny światowej. Prawdę, która był zakłamywana – zaznaczył b. szef MON, odnosząc się do niedzielnych obchodów na pl. Piłsudskiego.

Przewodniczący niemieckiego Bundestagu Wolfgang Schaeuble, który również wziął udział w uroczystościach, przypomniał o istocie umowy międzynarodowej z 23 sierpnia 1939 roku. – Pakt Ribbentrop-Mołotow, a w jego następstwie inwazja wojsk sowieckich na Polskę w połowie września 1939 roku, oznaczały w rzeczywistości czwarty rozbiór kraju – zaledwie dwie dekady po odzyskaniu przez Polskę suwerenności – mówił niemiecki polityk.

Jego słowa docenił Antoni Macierewicz. – Zadośćuczynienie musi mieć dwa wymiary. Słowa prezydenta Niemiec były istotne. Słowa Wolfganga Schaeuble’a o tym, że "pakt Ribbentrop-Mołotow był czwartym rozbiorem Polski" były bardzo ważne. Państwa, które brały udział w rozbiorze i zniszczeniu struktury geopolitycznej ówczesnego świata, muszą za to ponieść odpowiedzialność. Także odpowiedzialność mającą wymiar finansowo-gospodarczy – podkreślił gośc red. Gójskiej.

Źródło: Jedynka

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze