Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: dramat Polski polegał na tym, że nasze bohaterstwo i poświęcanie zostały nagrodzone niewolą i kłamstwem

M.N. 20:20 4 września 2019
Telewizja Republika
1 września zaczął piekło, które ogarnęło całą Polską – właśnie o tym mówiono podczas tych obchodów w sposób tak dobitny, precyzyjny i dramatyczny, jak nigdy dotychczas w historii Polski – powiedział przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz, który był nie tylko gościem, ale też współgospodarzem programu „Pilnujmy Polski” w Telewizji Republika. Były minister obrony narodowej rozmawiał z red. Katarzyną Gójską.

W niedzielę na pl. Piłsudskiego w Warszawie odbyły się centralne uroczystości 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W obchodach udział wzięło 40 delegacji zagranicznych, w tym prezydenci, premierzy, przewodniczący parlamentów, ministrowie spraw zagranicznych, ministrowie obrony narodowej, a także specjalni wysłannicy rodzin królewskich z Europy. Oprócz prezydenta Andrzeja Dudy głos zabrali prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier oraz wiceprezydent USA Mike Pence.

 – 1 września zaczął piekło, które ogarnęło całą Polską – właśnie o tym mówiono podczas tych obchodów w sposób tak dobitny, precyzyjny i dramatyczny, jak nigdy dotychczas w historii Polski. Pakiet informacji, jaki został przekazany światowej opinii był olbrzymi. Te uroczystości miały olbrzymie znaczenie, również polityczne, ponieważ cała społeczność światowych przywódców, którzy zjawili się w Polsce zaaprobowała przestrogę, iż II wojna światowa pokazała, że jeśli nie przeciwstawiamy się przeciwko imperializmowi to możemy być winni doprowadzenia do takiej hekatomby, jaką była II wojna światowa – mówił nam Macierewicz. 

– We współczesnym świecie możliwości mediów są tak olbrzymie, że medialny przekaz tak naprawdę kształtuje świadomość społeczną, a to przekłada się na wybory i zachowania polityczne. (…) Dramat Polski polegał przede wszystkim na tym, że nasze bohaterstwo i poświęcanie zostały nagrodzone niewolą i kłamstwem. Naród, który ratował inne narody, został oskarżony za to, że je mordował – zaznaczył były minister obrony narodowej.

– Prezydent Kaczyński w 2009 roku wystąpił przeciwko próbie narzucenia na nowo stref wpływów, które by podzieliły Europę na dwie podporządkowane hegemoni naszych sąsiadów strefy wpływów. Prezydent zwyciężył. Tegoroczne obchody pokazały, że Europa zrozumiała, że trzeba izolować państwa, które prowadzą imperialistyczną politykę – tłumaczył.

Macierewicz nadmienił, że najważniejsze jest mówić dzisiaj prawdę o historii Polski i Polaków. 

Na wtorkowej imprezie kampanijnej Koalicji Obywatelskiej lider PO poinformował, że kandydatką Koalicji Obywatelskiej na przyszłego premiera będzie obecna wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. „Nie wiem, jak mogliśmy na to wcześniej nie wpaść. Przecież to takie oczywiste” – powiedział Schetyna.

– Pan Schetyna z miejsca brania odpowiedzialności za swoją partię uciekł. Widać, że nie jest w stanie realizować roli lidera PO – ocenił Macierewicz.

– Widać duży kryzys w szeregach PO. Na bieżąco przeżywam to w okręgu łódzkim – tam osoba, która była dotychczas nr 1 zrezygnowała, bo wyłonił się tak ogromny konflikt. 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze