Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: Donald Tusk i jego administracja chcieli ukryć faktyczny przebieg wydarzeń w Smoleńsku

M.N. 21:25 15 stycznia 2020
Telewizja Republika
Donald Tusk i jego administracja chcieli ukryć faktyczny przebieg wydarzeń w Smoleńsku – powiedział przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz, który był nie tylko gościem, ale też współgospodarzem programu „Pilnujmy Polski” w Telewizji Republika. Marszałek Senior i były minister obrony narodowej rozmawiał z red. Ryszardem Gromadzkim.

W grudniu prezydent Putin, krytykując wrześniową rezolucję Parlamentu Europejskiego dotyczącą rozpętania II wojny światowej, ocenił, że jej przyczyną nie był pakt Ribbentrop-Mołotow, a pakt monachijski z 1938 roku. Podkreślił też wykorzystanie przez Polskę układu z Monachium do realizacji roszczeń terytorialnych dotyczących Zaolzia. Przekonywał też, że we wrześniu 1939 roku Armia Czerwona w Brześciu nie walczyła z Polakami i w tym kontekście "niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał".

Rosja przygotowuje kolejny atak i zamierza złożyć w Radzie Europy projekt rezolucji krytykującej Warszawę za „kłamstwa historyczne i manipulację faktami” dotyczącymi wybuchu II wojny światowej.

– To zwieńczenie długofalowych działań Putina - rozpoczętych jeszcze w 2008 roku w postaci agresji na Gruzję. Dramat smoleński był tego elementem, nie możemy zamykać w tej sprawie oczu i odwracać głowy - mówił nam Macierewicz.

Nawiązując do katastrofy smoleńskiej podkreślił, że Donald Tusk i jego administracja chcieli ukryć faktyczny przebieg wydarzeń w Smoleńsku.

 Dodał, że gdyby inne zachowanie ówczesnego rządu (red. w 2010 roku) to można byłoby zbadać ten dramat jak należy.

Zobacz najciekawsze wypowiedzi byłego ministra obrony narodowej: 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze