Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Maciążek: Tworzone przez PiS ministerstwo energetyki powinno sprawować nadzór nad górnictwem

dmc 18:20 9 listopada 2015
Piotr MaciążekTELEWIZJA REPUBLIKA
Ministerstwo energetyki może rekomendować strategie dla strategicznych spółek skarbu państwa – mówił w TV Republika Piotr Maciążek, ekspert portalu defence24.pl.

W rządzie Beaty Szydło pojawiły się nie tylko dobrze znane nazwiska, ale też całkiem nowe resorty m.in. ministerstwo energetyki, którym ma pokierować Krzysztof Tchórzewski. 

Ekspert ds. energetyki Piotr Maciążek mówił w TV Republika o zadaniach, jakie mogłoby realizować nowe ministerstwo. –  Kompetencje tego resortu powinny koncentrować w sobie wszystkie proregatywy rozszerzone obecnie w resortach skarbu, gospodarki i środowiska. Ministerstwo energetyki mogłoby przejąć nadzór nad górnictwem – oświadczył. 

Maciążek był pytany o to, dlaczego na czele ministerstwa energetyki nie stanie typowany wcześniej na to stanowisko Piotr Naimski – Jest dość blisko związany z Antonim Macierewiczem, który otrzymał resort obrony. Zapewne nie chciano wzmacniać tej frakcji, dlatego kandydatem na ministra energetyki został Krzysztof Tchórzewski – tłumaczył Maciążek, dodając, że nowy rząd czekają teraz ważne, wizerunkowe wyzwania m.in. górnictwo. 

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze