Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

M. Świrski: W sprawie Janusza Fatygi zasądzono rekordowe zadośćuczynienie

D.Z. 20:55 6 października 2020
Janusz FatygaTwitter Adam Nieznaj (@AdamNieznaj_2)
Gościem Aleksandra Wierzejskiego w programie "W Punkt" był dziś Maciej Świrski, szef Reduty Dobrego Imienia. Tematem rozmowy był wygrany proces Janusza Fatygi.

- Sprawa zaczęła się w 2018 roku, Fatyga pozwał "Fakt", który zamieścił na portalu artykuł na temat komunistycznego oprawcy, był to sensacyjny tekst. Zdjęcie, które miało przedstawiać tego komunistycznego oprawce, to było zdjęcie Fatygi, czyli działacza-opozycjonisty z czasów komunizmu. Miał on dodaną czarną cienką kreskę na oczach. 

-Fatyga próbował interweniować w "Fakcie", ale się nie udało. Jednak po 2 latach sprawa jest prawomocnie wygrana w sądzie apelacyjnym. I to z rewolucyjnym wyrokiem sądu - ogłoszono rekordowe zadośćuczynienie - przeprosiny - przez miesiąc na portalu fakt24.pl ma się pojawiać ramka z przeprosinami w formie 1/4 ekranu. Do tego dołączono rekompensatę finansową w wysokości 25 tys. zł. [...] Te duże przeprosiny skutkują tym, że przez miesiąc fakt24.pl będzie miał ograniczoną powierzchnię reklamową na portalu, to jest dotkliwe. [...] Przeprosiny pojawią się w ciągu tygodnia, jeśli jednak nie zostaną zamieszczone, to będziemy wnioskować o procedurę wymuszonej realizacji wyroku. 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze