Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

M. Suski: Protesty nie sprawią, że pandemia i wirus się wycofają

DZ 9:50 11 października 2020
Protesty antycovidoweTwitter Nawrócony Luca Brasi (@Luca04223095)
Gośćmi Katarzyny Gójskiej w programie "W Punkt" byli dziś poseł Marek Suski (PiS),p oseł Marek Dyduch (Lewica), Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas i socjolog prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL). Głównym tematem rozmów były z protestu antycovidowe.

Marek Suski

- Kilku z tych protestujących zachorowało na koronawirusa po tych zgromadzeniach. To zła postawa, mówienie, że maseczki są niekonstytucyjne, może nas doprowadzić do katastrofy. 

- Odsuwane są zabiegi, mniej się przyjmuje osób z innymi chorobami niż covid-19, kolejki do lekarzy się wydłużają. Choćby z tego powodu ci, którzy nie wierzą w pandemię, dystansowali się od tych protestów i zachowali minimalną przyzwoitość i odpowiedzialność za innych. [...] Pandemia i wirus protestami się nie wycofa.

Marek Dyduch

- Część społeczeństwa uważa, że wirus nie istnieje, pojawiają się teorie spiskowe, ale jest to błędem. Jak się nie wierzy politykom, to niech posłuchają specjalistów, ekspertów. Trzeba przestrzegać tych obostrzeń. Bo niekontrolowane rozszerzanie się epidemii może być bardzo niebezpieczne.

- Braun i Konfederacja nie noszą maseczek. Oni myślą o osobach związanych z teoriami spiskowymi i na ten elektorat są ich zachowania nastawione. Świadomie Konfederacja łamie prawo i jej politycy powinni zostać przykładowo ukarani, żeby Polacy zobaczyli, że nie ma wyjątków, że właśnie my jako rząd powinniśmy, jako pierwsi powinniśmy przestrzegać prawa. Nieprzestrzeganie prawa powinno być karane, bez względu na stanowisko, tu chodzi o interes publiczny.

Jarosław Pinkas

- Patrzę na takie demonstracje z przerażeniem. Niegodziwe jest takie zachowanie, uciekanie od wiedzy. My mówimy o tych obostrzeniach, cały świat robi podobnie, staramy się, żeby nasze obostrzenia były racjonalne. [...] Za nami nie stoją firmy farmaceutyczne, czy złe moce, za nami stoją tysiące profesjonalistów, wiedza medyczna, wiedza, że ludzie umierają, że mogą być kolejki do szpitala, że mogą być bardzo tragiczne dylematy lekarzy, kogo podłączyć do respiratora a kogo nie.

- Rozprzestrzenianie się tego wirusa nie zależy od służby zdrowia, tylko od nas samych, jeśli będziemy przestrzegać obostrzeń, to system zdrowia da radę, jeśli nie, to ten system padnie, i padnie każdy inny system. [...] To zależy od naszego zachowania, to kwestia naszej moralności i wartości, bo odpowiedzialność powinna być teraz ważniejsze, niż poczucie wolności, które zamienia się w egoizm.

Arkadiusz Jabłoński

- Ponad 50 procent społeczeństwa uważa, że rząd dobrze radzi sbie z problemami z pandemią. Jednak ta liczba spadła. [...] Manifestacje na ulicach czy w sejmie związane z nienoszeniem maseczki, która stała się takim symbolem, jest nieodpowiedzialne. [...] Trzeba mówić o realnych zagrożeniach. A takim zagrożeniem jest niewydolność systemu, które jest często pomijane.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze